138
Views

Mogłoby się wydawać, że życie z elektrycznym samochodem na chwilę obecną jest lekko mówiąc, uciążliwe. Jak się okazuje, jest to błędne myślenie, ponieważ niemiecki taksówkarz, który po mieście Karlsruhe jeździ samochodem Tesla Model S, pokonał w niej łącznie już 1,5 miliona kilometrów!

Tesla Model S niemieckiego taksówkarza ma ogromny przebieg

Wielu twierdzi, że na auta w pełni elektryczne jest jeszcze za wcześnie. Trudno się z takim założeniem nie zgodzić, ponieważ ograniczony zasięg i długi czas ładowania baterii w dalszym ciągu przegrywa z silnikami spalinowymi. Niejeden fan motoryzacji kwestionuje również kwestię ekologiczną tego typu rozwiązania. Hansjorg von Gemmingen-Hornberg jest jednak wielkim fanem amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych, czyli Tesli.

Przeczytaj także: Oto pierwszy samochód z komponentami marki Huawei!

Niemiecki taksówkarz jest właścicielem modelu Tesla Model S P85, czyli pierwszej wersji o podwyższonych osiągach. Auto zostało wyprodukowane w 2014 roku i Niemiec jest jego drugim właścicielem. Auto zakupił z niewielkim przebiegiem, ponieważ wynosił on jedynie 30 tys. kilometrów. Od tego czasu używa go jako taksówki, która może pochwalić się ogromnym przebiegiem.

1,5 mln km na liczniku. Nie obyło się bez wymian

6 stycznia 2022 roku na swoim profilu na Twitterze Hansjorg von Gemmingen-Hornberg zamieścił bardzo wymowne zdjęcie, które sugeruje, że jego Tesla Model S ma już na swoim koncie 1,5 mln pokonanych kilometrów. Gemmingen-Hornberg pobił swój rekord, ponieważ w maju 2019 roku na liczniku jego Tesli pojawił się okrągły milion. Jak można się domyślić, auto od dawna nie jeździ już na oryginalnym zestawie baterii.

Pierwszy zestaw ogniw został wymieniony przy przebiegu 290 tys. kilometrów. Wymieniono go na tymczasowy zestaw w ramach gwarancji. Na tym zestawie akumulatorów Tesla Model S przejechała ok. 150 tys. kilometrów. Wtedy też nastąpiła kolejna wymiana i wszystko wskazuje na to, że baterie te w dalszym ciągu zasilają samochód.

Niestety, baterie to niejedyne elementy, które musiał w swoim aucie wymienić Gemmingen-Hornberg. Na jego profilu w serwisie Twitter można znaleźć informację o tym, że przy przebiegu ok. 680 tys. km wymieniony został silnik. Tesla Model S niemieckiego taksówkarza przeszła już cztery wymiany silnika. Niemiec nie wspominał już o kolejnych wymianach, więc można założyć, że takich już nie było.

Źródło: Twitter

Kategoria artykułu
Motoryzacja · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.