Od 24.10 nowe ceny paliw. Będzie tańszy diesel i benzyna?

Czy kierowcy w poniedziałek, 24.10 zobaczą nowe ceny paliw? Zapewne tak. Warto jednak zastanowić się, co dzieje się na rynku, dzięki temu dowiemy się czy będzie tańszy diesel i benzyna.

Niestety, analizując ceny w tym tygodniu mogliśmy zaobserwować tendencję mocno rosnącą. Przecież nie tak dawno PB95 kosztowała 6 zł, a dziś przekracza barierę 7 złotych za każdy litr. O dieslu nawet nie wspmnę. Średnia cena ON przekroczyła w naszym kraju 8 złotych, co naprawdę przeraża. Tym bardziej, że praktycznie cały transport opiera się o samochody napędzane tym paliwem, a to oczywiście przekłada się na wysokie ceny towarów.Wydaje się jednak, że od 24.10 zobaczymy nowe ceny paliw, a najważniejsze jest to, że mogą być niższe niż te z obecnego tygodnia.

Od 24.10 nowe ceny paliw. Będzie tańszy diesel i benzyna?
Od 24.10 nowe ceny paliw. Będzie tańszy diesel i benzyna?

Sprawdźmy ceny paliw w polskich rafineriach z tego tygodnia. We wtorek cena netto ON wynosiła 7,51 zł, natomiast PB95 kosztowała 6,32 zł. Dziś z kolei diesel jest o 10 groszy tańszy – 7,41 zł za litr (mowa o cenach netto w polskich rafineriach), a PB95 wyceniono na 6,11 zł.

Stacje paliw kończą działalność w tym kraju. Gdzie tankować?
Od 24.10 nowe ceny paliw. Będzie tańszy diesel i benzyna?

Od 24.10 nowe ceny paliw. Czy będą niższe niż w tym tygodniu?

Przeanalizujmy ceny, które dziś widzimy na stacjach. Przykładowo, za benzynę płacimy dziś około 7,80 złotych, za diesla 8 zł, natomiast LPG to wydatek rzędu 2,90 zł. Ile będziemy płacili w przyszłym tygodniu? Prognozy portalu e-petrol.pl są obiecujące. Niższa cena hurtowa benzyny PB95 ma oznaczać spadki, przez co możemy spodziewać się ceny na poziomie 7,53 – 7,71 zł za każdy litr. Niestety, pozytywnych słów nie mogę napisać na temat diesla, bowiem cena ma się utrzymać lub delikatnie wzrosnąć. Analitycy przewidują kwoty na poziomie 8,08 – 8,21 zł za litr.

Co z LPG? Na chwilę obecną nie wiadomo, jednak tu również prognozy nie są obiecujące. Mowa o znacznym przekroczeniu 3 zł za litr gazu.

ceny paliw diesel, Prognoza cen paliw. Ceny na stacjach spadną?
Ile zapłacimy za paliwo w okresie od 19 do 25 września?

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Canelo do Messiego: „Módl się, żebym Cię nie spotkał”. Bokser grozi piłkarzowi!

Reprezentacja Argentyny w drugim meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata...

Polska vs Argentyna. Gdzie oglądać najważniejszy mecz ostatnich lat?

Już dziś reprezentacja Polski rozegra prawdopodobnie najważniejszy mecz w...

FIFA 23 na PC za 103 zł! Taniej chyba nie znajdziesz

FIFA 23 na PC może nie należy do wybitnie...

Mandat za opony? Sprawdź, czy Ty też możesz go dostać!

Zima rozkręciła się na dobre. Wielu kierowców na ostatnią...

Jakub Kiwior na progu sławy. Polak na celowniku wielkich klubów!

Jakub Kiwior to zdecydowanie jeden z największych wygranych ostatnich...


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!