36 mln USD w jeden dzień! Fortnite pomaga Ukrainie

W Fortinte ruszył nowy sezon, a w związku z tym Epic Games poinformowało, że dochody z pierwszych dwóch tygodniu trafią na rzecz pomocy Ukrainie. Wiedzieliśmy, że kwoty te nie będą małe, ale 36 mln USD w 24 godziny to ogromna suma!

Gracze Fortnite pomagają Ukrainie

Wczoraj pisaliśmy o tym, że wraz z rozpoczęciem nowego sezonu w popularnej grze battle royale, Fortnite, Epic Games, czyli deweloper tytułu postanowił przekazać dochód z pierwszych dwóch tygodni na rzecz pomocy humanitarnej na Ukrainie. Wszystkie pieniądze wydane w grze na przepustki sezonowe, V-dolce, czy aspekty wizualne postaci przekazane zostaną na pomoc potrzebującym.

Przeczytaj także: Fortnite. Dochody z gry trafią na Ukrainę

Reklama

Epic Games ogłosiło, że wszelkie dochody z wygenerowane w grze Fortnite od 20 marca do 3 kwietnia w całości trafią na rzecz pomocy ofiarom wojny rosyjsko-ukraińskiej. Akcja obejmuje także fizyczne karty V-Buck. Co więcej, do akcji dołączył się także Xbox, który potwierdził, że dochód z mikrotransakcji dokonywanych za pośrednictwem Microsoft Store zostanie przeznaczonych potrzebującym.

fortnite
36 mln USD w jeden dzień! Fortnite pomaga Ukrainie

Gry komputerowe są potęgą

Gracze już nie raz pokazali, że są ogromną społecznością, która niesie ze sobą dużo dobrego. Pierwsza doba akcji pokazała, jak wielkim rynkiem jest rynek gier komputerowych. W ciągu 24 godzin Epic Games zebrało aż 36 milionów dolarów US! Jest to ogromna suma, której chyba nikt się nie spodziewał. Warto jednak podkreślić, że do końca akcji zostało jeszcze 13 dni! Licząc, że średnia się utrzyma w ciągu tego okresu, gracze Fortnite przekażą na rzecz Ukrainy ponad 400 mln USD!

Epic Games przekazało, że kilka dni po „zgłoszeniu transakcji” pieniądze trafią do odpowiednich organizacji. W tej chwili na stronie znajdziemy cztery z nich – DirectRelief, UNICEF, UNWFP i UNHCR. Z czasem lista organizacji będzie stosunkowo powiększana. Brawa dla Epic Games i graczy Fortnite w zaangażowanie się w akcję! Wszyscy jesteśmy zjednoczeni w pomocy Ukrainie!

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama