Acer TravelMate X5 – test lekkiego ultrabooka

Świat technologii idzie w minimalizm i urządzenia odchudzanie są z generacji na generację. Niegdyś duże laptopy zostały zamienione cienkimi notebookami, potem zaś przyszła pora na ultrabooki, które charakteryzują się małą wagą oraz są bardzo cienkie. Acer stworzył model, który przekracza wszelkie granice – TravelMate X5 to urządzenie, które waży mniej niż kilogram! 

Głośniki to nie najmocniejsza strona Acer TravelMate X5

Producent zastosował tutaj zestaw głośników stereo, które umieszczone zostały na spodzie urządzenia. Niestety nie jest to najlepsze miejsce na głośniki, ponieważ w momencie, gdy kładziemy laptopa na biurku dźwięk strasznie się zniekształca. Jakość dźwięku jest bardzo przeciętna. Jest on przytłumiony i brakuje mu basu. Korzystanie z nich podczas słuchania muzyki nie jest dobrym pomysłem, jednak doskonale odnajdą się podczas wideokonferencji. Port audio bez problemu obsługuje słuchawki z wbudowanym mikrofonem.

Acer TravelMate X5 - test lekkiego ultrabooka

 

Wideo rozmowy na wysokim poziomie

W urządzeniach tego typu kamerka jest ważnym aspektem, ponieważ w biznesie wideokonferencje to bardzo częsty przypadek. Kamerka w Acer TravelMate X5 oferuje nagrywanie w rozdzielczości 720p przy 30 klatkach na sekundę lub 640 x 460 pikseli także przy 30 fps. Acer mógł zdecydować się na kamerkę Full HD jednak z jakiegoś powodu zrezygnowano z tego rozwiązania. TravelMate X5 posiada certyfikat Skype For Business, który gwarantuje wysoką jakość nagrań. W urządzeniu zastosowano dwa mikrofony, które sprawują się bardzo dobrze.

Acer TravelMate X5 - test lekkiego ultrabooka

 

W kwestii akumulatora mogłoby być lepiej

Z racji tego, że Acer TravelMate X5 posiada mała wagę, odbiło się to na tym jaką baterię tutaj zastosowano. Akumulator w tym modelu ma pojemność 4670 mAh, co według zapewnień producenta powinno starczyć na 8 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu. Rzeczywistość jest zupełnie inna, jak zawsze w takich przypadkach. Realny czas pracy na bez ładowania to około 5 godzin pracy biurowej. Nie jest to wynik zły, ale też ultrabook klasy biznesowej powinien cechować się znacznie dłuższym czasem.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama