Connect
To Top

Acer TravelMate X5 – test lekkiego ultrabooka

Świat technologii idzie w minimalizm i urządzenia odchudzanie są z generacji na generację. Niegdyś duże laptopy zostały zamienione cienkimi notebookami, potem zaś przyszła pora na ultrabooki, które charakteryzują się małą wagą oraz są bardzo cienkie. Acer stworzył model, który przekracza wszelkie granice – TravelMate X5 to urządzenie, które waży mniej niż kilogram! 

Wstecz1 z 8Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Przez ostatnie kilka tygodni w naszej redakcji testowaliśmy ultrabooka Acer TravelMate X5. Jest to biznesowy laptop, którego waga to jedynie 980 gramów! Całość została wyposażona w 14-calową, dotykową matrycę Full HD. Sprawdźmy, co oferuje ten ultrabook dla przedsiębiorców.

Acer TravelMate X5 to biznesowy ultrabook. Czy jednak jest to laptop dobry dla wszystkich przedsiębiorców?

Acer TravelMate X5 to biznesowy ultrabook. Czy jednak jest to laptop dobry dla wszystkich przedsiębiorców?

Jakość wykonania i design

Pierwsze wrażenia po wzięciu Acer TravelMate X5 do ręki są mieszane. TravelMate X5 to urządzenie biznesowe i oczywiście to widać. Wszystko jest bardzo dobrze spasowane, nic nie odstaje, jednak przez to, że waży on jedynie 980 gramów sprawia wrażenie, że jest, kolokwialnie mówiąc, tandetny. Oczywiście wrażenia te są bardzo mylące, ponieważ producent użył tutaj wysokiej jakości materiałów. Obudowa została wykonana ze stopów magnezu, które mają zapewnić znacznie większą wytrzymałość na upadki czy zarysowania niż aluminium. 

Ramki wokół matrycy nie należą do najcieńszych. A szkoda, bo urządzenie prezentowałby się jeszcze lepiej. Niestety, dlatego, że laptop ma tak niską wagę, konstrukcja, zwłaszcza w okolicach ramek matrycy oraz klawiatury ulega uginaniu się podczas mocniejszego nacisku. Myślę, jednak, że fakt, że TravelMate X5 waży jedynie 980 gram to rekompensuje.

Wstecz1 z 8Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

More in Nowe technologie

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.