854
Views

Przez ostatnie kilka tygodni w naszej redakcji testowaliśmy ultrabooka Acer TravelMate X5. Jest to biznesowy laptop, którego waga to jedynie 980 gramów! Całość została wyposażona w 14-calową, dotykową matrycę Full HD. Sprawdźmy, co oferuje ten ultrabook dla przedsiębiorców.

Acer TravelMate X5 to biznesowy ultrabook. Czy jednak jest to laptop dobry dla wszystkich przedsiębiorców?

Acer TravelMate X5 to biznesowy ultrabook. Czy jednak jest to laptop dobry dla wszystkich przedsiębiorców?

Jakość wykonania i design

Pierwsze wrażenia po wzięciu Acer TravelMate X5 do ręki są mieszane. TravelMate X5 to urządzenie biznesowe i oczywiście to widać. Wszystko jest bardzo dobrze spasowane, nic nie odstaje, jednak przez to, że waży on jedynie 980 gramów sprawia wrażenie, że jest, kolokwialnie mówiąc, tandetny. Oczywiście wrażenia te są bardzo mylące, ponieważ producent użył tutaj wysokiej jakości materiałów. Obudowa została wykonana ze stopów magnezu, które mają zapewnić znacznie większą wytrzymałość na upadki czy zarysowania niż aluminium. 

Ramki wokół matrycy nie należą do najcieńszych. A szkoda, bo urządzenie prezentowałby się jeszcze lepiej. Niestety, dlatego, że laptop ma tak niską wagę, konstrukcja, zwłaszcza w okolicach ramek matrycy oraz klawiatury ulega uginaniu się podczas mocniejszego nacisku. Myślę, jednak, że fakt, że TravelMate X5 waży jedynie 980 gram to rekompensuje.

1 2 3 4 5 6 7 8

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.