134
Views

Aktor Ryan Grantham został skazany na dożywocie za zabójstwo swojej matki, a także planowanie zamachu na premiera Kanady Justina Trudeau.

Aktor Ryan Grantham skazany na dożywocie za zabójstwo matki
Aktor Ryan Grantham skazany na dożywocie za zabójstwo matki. Źródło: OtakuKart

Ryan Grantham zabił swoją matkę

Cała sytuacja miała miejsce 31 marca 2020 roku, a więc ponad dwa lata temu, wtedy dwudziestoletni aktor strzelił w tył głowy swojej matki, gdy grała na pianinie. Przyznał, że powodem było “pozbycie się świadka”. Nie chciał, aby dowiedziała się o kolejnym morderstwie, które planował, a mowa o premierze Kanady – Justinie Trudeau.

Aktor przyznał się do czynu

Prokuratura poinformowała, że po zabiciu matki nagrał krótki film, na którym przyznaje się do zbrodni i pokazuje jej ciało. Czyn została zakwalifikowany jako morderstwo drugiego stopnia, za które według kanadyjskiego prawa w większości przypadków grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Taka też kara została wymierzona w aktora. O wcześniejsze zwolnienie będzie mógł się starać dopiero po 14 latach pobytu.

Aktor Ryan Grantham skazany na dożywocie za zabójstwo matki
Aktor Ryan Grantham skazany na dożywocie za zabójstwo matki. Źródło: Radio ESKA

Planował kolejny zamach po zabójstwie matki

Dzień po zabójstwie planował udać się do rezydencji premiera, lecz po przejechaniu 50 kilometrów zaczął rozważać popełnienie “aktu masowej przemocy” na Uniwersytecie Simona Frasera, na którym wcześniej studiował. Finalnie udał się na posterunek policji w Vancouver.

Stosowanie marihuany doprowadziło go do depresji

W trakcie postępowania ujawniono, że wiele miesięcy przed morderstwem, aktor chorował na depresję, miewał myśli samobójcze i dotyczące zabijania innych. Według odkrytych notatek skazanego, prawdopodobnie nie radził sobie z coraz to większą popularnością.

Stosowanie marihuany doprowadziło go do depresji
Stosowanie marihuany doprowadziło go do depresji. Źródło: News Post US Zero

Nie mogę wyjaśnić lub usprawiedliwiać moich działań. Nie mam żadnej wymówki. W obliczu czegoś tak strasznego mówienie ‘przepraszam’ wydaje się bezsensowne, ale z głębi serca przepraszam – powiedział aktor podczas przesłuchań.

Źródło: BBC

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii internet.

Kategoria artykułu
Film
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.