128
Views

Alexa to jeden z najpopularniejszych asystentów głosowych na rynku. Tego typu rozwiązania mogą być bardzo przydatne. Poza odtwarzaniem muzyki, do asystenta głosowego możemy podłączyć urządzenia smart home i wiele innych. Okazuje się, że technologia ta może być także bardzo niebezpieczna, zwłaszcza dla nieletnich.

Alexa zaproponowała niebezpieczną zabawę

Asystent głosowy Alexa od Amazona był jednym z pierwszych tego typu technologii na rynku. Rozwiązanie to może wpłynąć na komfort naszego życia codziennego i przydać się w przeróżnych sytuacjach. Aby w pełni wykorzystać jego możliwości, możemy podłączyć do niego urządzenia smart home, których funkcjami możemy sterować głosowo. Niestety, każda technologia musimy być stale monitorowana, zwłaszcza jeśli korzystają z niej również dzieci.

Przeczytaj także: Amazon zamyka popularny portal dla webmasterów Alexa.com

W USA mogło dojść do wielkiej tragedii, a głównym winowajcą całego zamieszania byłby właśnie asystent głosowy Alexa. Według BBC 10-letnia dziewczynek zapytała asystenta głosowego o nowe wyzwanie. Tego typu zabawa jest bardzo popularna w jej rodzinie, tak przynajmniej sugeruje Kristin Lindahl, matka dziewczynki. Oczywiście mówimy o bezpiecznych i niewinnych zabawach. To, co zasugerowała Alexa, mogło pozbawić dziewczynkę życia.

Wyzwanie mogło zakończyć się tragedią

Wtyczki do kontaktu w Stanach Zjednoczonych nie są tak dobrze zabezpieczone, jak w naszym kraju, dlatego też trzeba zwracać większą uwagę na to, czy urządzenie zostało całkowicie odłączone od zasilania. W tym przypadku wszystkie styki są na wierzchu, co stwarza zagrożenie dla najmłodszych. Kiedy wspomniana 10-latka poprosiła o nowe wyzwanie od Alexy, ta odpowiedziała jej, aby dziewczynek włożyła do kontaktu ładowarkę do połowy i dotknęła dwóch odsłoniętych żył jednocentową monetą.

Asystent głosowy wytłumaczył, że tego typu wyzwanie znalazł w sieci. Było ono swego czasu bardzo popularne w serwisie TikTok. Oczywiście całą sprawą zajął się Amazon, który upewnił się, że Alexa już nie zasugeruje tego typu “zabawy”. Jak podają źródła 10-latka wiedziała, że wyzwanie to wiąże się z niebezpieczeństwem i go nie podjęła. Na całe szczęście, ponieważ to mogłoby się skończyć tragicznie.

Specjalne oświadczenie Amazona ws. asystenta Alexa

“Zaufanie klientów jest w centrum wszystkiego, co robimy, a Alexa została zaprojektowana tak, aby dostarczać klientom dokładnych, istotnych i pomocnych informacji. Gdy tylko dowiedzieliśmy się o błędzie, szybko go naprawiliśmy i będziemy nadal rozwijać nasze systemy, aby pomóc w zapobieganiu podobnym odpowiedziom w przyszłości.”

rzecznik prasowy Amazon
Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.