AMG GT73 oficjalnie zapowiedziany!
AMG GT73 oficjalnie zapowiedziany!

AMG GT73 oficjalnie zapowiedziany!

Jeszcze niedawno pisaliśmy na temat nowego wariantu Mercedesa AMG GT 4-door jako o koncepcie. Dzisiaj, w krótkim filmiku, mającym na celu podziękować drużynie AMG za cały rok 2019, firma postanowiła zapowiedzieć nowy model. Jest nim wyżej wspomniany Mercedes-Benz AMG GT63s 4-door w wersji hybrydowej. Co o nim wiemy? Zapraszam do dalszej lektury!

Czas hybrydę – AMG GT73

Ostatnie lata przynoszą nam coraz więcej samochodów o napędzie hybrydowym. Tyczy się to samochodów seryjnych, jak i sportowych. W koncernie Mercedesa zdarzały się już hybrydowe S-klasy i inne modele, lecz tutaj zarząd postanowił pójść kolejny krok wprzód.

Wycinek z filmu z kanału YouTube Mercedesa

W nowym, potwierdzonym dzisiaj modelu, obok klasycznej już 4-litrowej V-ósemki, miejsce znajdzie również elektryczny silnik na tylnej osi. Według przypuszczeń, może on podnieść moc zsumowaną z obydwu silników do poziomu około 800KM! Różnica spora, a silnik elektryczny pozwalałby osiągnąć jeszcze większe przyspieszenie i poprawić czas do setki obecnie najmocniejszej wersji tego modelu – GT63s. Z zewnątrz nie miałby różnić się wiele, aczkolwiek na ten moment nadal nie wiemy wiele.

Konkurencja rośnie w siłę

Taka decyzja Mercedesa jest przykładem reakcji na obecnie święcące sukcesy samochody hybrydowe. Tak jak wyżej pisałem, zaroiło się ich na naszych ulicach – zaczynając na niewielkich, miejskich autach, kończąc na sportowych dziełach na kołach. Jednym z takich może być wyżej opisany model. Czy Mercedes ma bezpośrednich konkurentów? Chyba najlepszym przykładem takowego jest Porsche Panamera, która w topowej konfiguracji hybrydowej osiągała aż 680KM. Czy nadchodzącemu mercedesowi uda się pobić ten wynik? Myślę, że jest to jak najbardziej w ich zasięgu i AMG GT73 będzie godnym konkurentem.

AMG GT73 oficjalnie zapowiedziany!

A Wy, co sądzicie o nadchodzącym modelu Mercedesa? Zapraszam do komentowania poniżej lub w naszych mediach społecznościowych!

Źródło: motor1.com

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Nowy Arteon Shooting Brake
Nowy Arteon Shooting Brake – luksus, na który Cię stać