Android 13 oficjalnie zaprezentowany!

Tak, Google dopiero co przedstawiło dwunastą odsłonę mobilnego systemu operacyjnego, a już przedstawiło wersję Android 13. Przyszły system dołączył więc do 12L, jako system, który pojawi się na rynku w przyszłych miesiącach.

System Android 13 oficjalnie zaprezentowany

Android 13 o kodowej nazwie Tiramisu został właśnie oficjalnie zaprezentowany przez Google. Oczywiście system ten nie trafi do użytkowników w najbliższych miesiącach, ponieważ trafił on dopiero do testów. Kompilacja Developer Preview 1 to dopiero początek prac nad konsumenckim systemem.

Przeczytaj także: Google manipulowało wynikami. Pozwano je na 2,1 mld EUR!

Udostępniona wczoraj wersja systemu Android 13 Tiramisu, która trafiła do deweloperów, jest produktem bardzo świeżym, dlatego też jest mocno niestabilna. Jak podało Google, pierwsza stabilna wersja systemu pojawi się w okolicach sierpnia 2022 roku. Dzięki temu testerzy będą mieć więcej czasu do testowania, a sam wydawca zaprezentuje bardziej dopracowaną odsłonę.

android 13

Google wkrótce wyda kolejny system

Ze wczesnych informacji wynika, że Android 13 będzie odpowiadał przede wszystkim za umocnienie prywatności i bezpieczeństwa użytkowników. Google pracuje także nad udoskonaleniem systemu Material You, który po raz pierwszy pojawił się wraz z premierą „dwunastki”. Deweloper wydał kompilację Developer Preview na smartfony Pixel 4 i nowsze.

To jednak niejedyny system, który planuje wydać gigant z Mountain View. W przyszłym mięsiącu na rynku zadebiutuje Android 12L. Jest to system przeznaczony dla urządzeń z większymi ekranami i w zamyśle ma on konkurować z iPadOS od Apple.

Źródło: Android

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

GTA za darmo! Pobierz kultową, 2-gą odsłonę gry DMA Design

Wielka kradzież samochodów - kultowa seria, którą zna prawie...

Jerzy Brzęczek został zwolniony z Wisły Kraków!

Wisła Kraków w poprzednim sezonie spadła do I Ligi...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj