Site icon MenWorld.pl

Apple Silicon M2 już w produkcji. Co wiemy o nowych układach ARM?

Apple M1 to procesory, które szturmem wzięły rynek komputerów. Bez wątpienia są to najbardziej wydajne procesory ARM dostępne na rynku. Jeszcze słychać zachwyty wydajnością obecnej generacji układów ARM M1, a okazuje się, że Apple Silicon M2 są już w produkcji!

Raporty wskazują, że układy Apple Silicon M2 trafiły do produkcji

Apple tworząc procesory Silicon M1 zostawiło konkurencje daleko w tyle. Układy te oferują bardzo wysoką wydajność przy niskim poborze energii. Użytkownicy komputerów Apple, które pracują na tych układach potwierdzają szybkość działania procesorów.

Apple Silicon M2
Apple Silicon M1 to najmocniejszy procesor ARM dostępny na rynku.

Okazuje się, że Apple ani nie zwalnia i według raportu Nikkei Asian już w kwietniu nowe procesory Apple Silicon M2 trafiły do produkcji. Układ ten prawdopodobnie pojawi sie w nadchodzącym Macbooku Pro oraz 27-calowym iMacu.

Reklama

Co wiemy o nowych układach ARM amerykańskiego giganta?

Informacje o tym, że Apple Silicon M2 trafiło do produkcji są nieco szokujące. W zeszłym tygodniu producent pokazał urządzenia, które oparte są właśnie na tym układzie. Mowa tutaj o tabletach iPad Pro oraz 24-calowych iMacach.

Nowy Apple iMac z procesorem M1 to najpiękniejszy komputer all-in-one
Pokazane w zeszłym tygodniu komputery iMac 24-cale oparte są na procesorze M1.

Sugeruje się, że wieści o rozpoczęciu produkcji układów M2 oznaczają, że na jesieni doczekamy się urządzeń, które będą pracować właśnie na nich. Mowa tutaj o MacBooku Pro, do którego trafią nowe procesory. Potem znajdą się one w mocniejszej wersji iMaca. 27-calowe iMac’i zastąpią komputery all-in-one oparte na układach Intela.

Exit mobile version