App Store. Apple zacznie usuwać aplikacje ze sklepu! Co jest powodem?

App Store jest sklepem pełnym aplikacji, które dostępne są na urządzenia Apple. Gigant z Cupertino bierze się jednak za aplikacje, które nie są zbyt często aktualizowane lub w ogóle nie dostają aktualizacji. Sklep zostanie mocno przerzedzony?

Apple wprowadza poważne zmiany w App Store

Apple swego czasu wprowadziło mocne zmiany do swojego sklepu z aplikacjami. Deweloperzy, aby móc udostępnić swoją aplikację na App Store, muszą podać, czego do działania potrzebuje aplikacja. Tego typu ruch nie spodobał się największym gigantom, takim jak Meta, czy Google, ponieważ teraz nie mogły one śledzić użytkowników bez ich wiedzy.

Przeczytaj także: Google mówi „nie” aplikacjom firm trzecich, które nagrywają rozmowy

W App Store znajdziemy jednak setki tysięcy aplikacji, które nie są zbyt często aktualizowane lub od początku swojej premiery nie dostały żadnego update. Takie aplikacje nie posiadają więc odpowiednich zabezpieczeń, które miałyby chronić prywatność użytkowników. Tym samym Apple postanowiło wziąć się za zmiany w swoim sklepie.

Aplikacja zniknie ze sklepu, jeśli nie była aktualizowana przez dłuższy czas

Okazuje się, że Apple postanowiło dokonać zmian w swoim serwisie z aplikacjami. Firma z Kalifornii przesłała do programistów informację, z której wynika, że aplikacje, które nie były aktualizowane przez dłuższy czas. Jeden z programistów podzielił się treścią wiadomości, która mówi, że jeśli autor nie prześle w ciągu 30 dni aktualizacji do weryfikacji, aplikacja zniknie ze sklepu App Store.

Taka zmiana w sklepie App Store wywołała sporo niezadowolenia ze strony programistów. Niektóre aplikacje nie potrzebują częstych aktualizacji. Przykładem jest tutaj aplikacja dla osób niewidomych, korzystających z Apple Watch, która po prostu została usunięta z serwisu, ponieważ nie była aktualizowana od dwóch lat. Wszystko ma więc dwie strony medalu. O tym, że gigant z Cupertino planuje wprowadzić do swojego sklepu tego typu rozwiązanie, mówiło się już od 2016 roku, jednak nie było wiadome, jak regularnie będzie ono stosowane. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie aplikacje potrzebują aktualizacji, więc wydawanie nowych łatek może być bardzo problematyczne dla twórców.

Źródło: Twitter

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Skład Polaków na mecz z Arabią Saudyjską! Tak zagramy o trzy punkty!

Już dziś dowiemy się, czy Polska będzie miała jakiekolwiek...

Dariusz Szpakowski odebrał nagrodę z rąk Ronaldo!

Dariusz Szpakowski to legendarny komentator sportowy, który czarował swoim...

Czy inwestycja w Bitcoin jest lepsza od złota w 2022 roku?

Rosnąca baza użytkowników, szybko zmieniająca się sieć firm opartych...

Infantino nazwany klaunem! Ostre słowa komentatora!

Gianni Infantino nie jest lubianą postacią w świecie piłkarskim....


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!