Google mówi „nie” aplikacjom firm trzecich, które nagrywają rozmowy

Google coraz bardziej przykuwa uwagę do kwestii ochrony poufnych danych swoich użytkowników? Gigant z Mountain View poinformował o zmianach dla deweloperów sklepu Play, przez co aplikacje do nagrywania rozmów znikną ze sklepu Play.

Google planuje uśmiercić zewnętrzne aplikacje do nagrywania rozmów

Możliwość nagrywania rozmów zostało usunięte z systemu Android wraz z premierą jego dziesiątej odsłony. Google mocno twierdziło, że powodem jest naruszanie prywatności i bezpieczeństwa, dlatego też zdecydowało się na usunięcie tej funkcji. Warto również zaznaczyć, że każdy kraj ma swoje przepisy dotyczące takiego rozwiązania. Dlatego też funkcja nagrywania rozmów zniknęła ze smartfonów z systemem Android.

nagrywanie rozmów google
Google mówi "nie" aplikacjom firm trzecich, które nagrywają rozmowy

Przeczytaj także: OnlyFans nie dla Rosjan! Stanowczy ruch platformy!

Zniknięcie, to jednak nie jest odpowiednie słowo, ponieważ aplikacje firm trzecich, które oferują takie rozwiązanie, dalej były dostępne w sklepie Play. Do tej pory Google nic z tym nie robiło, więc każdy użytkowników mógł pobrać taką aplikację i nagrywać swoje rozmowy. To się jednak zmieni, ponieważ amerykański gigant postanowił wprowadzić zmiany dla deweloperów.

Gigant wprowadza zmiany w swoim sklepie z aplikacjami

Google stawia na bezpieczeństwo i prywatność użytkowników. Chociaż brzmi to kuriozalnie w odniesieniu do amerykańskiego giganta, który zbiera wszelkie informacje o swoich użytkownikach. Niemniej jednak producent systemu operacyjnego Android postanowił wprowadzić zmiany dla deweloperów sklepu Play, przez które aplikacje nagrywające rozmowy znikną ze sklepu z aplikacjami. Zmiany mają zostać wprowadzone 11 listopada bieżącego roku.

Aplikacje, których zadaniem jest nagrywanie rozmów telefonicznych, używają Accessibillity API. To nie podoba się Google, które twierdzi, że nie zostało ono zaprojektowane z myślą o nagrywaniu rozmów i nie może być do tego wykorzystywane. Gigant dodaje, że używanie Accessibillity API ma być dokumentowane na liście aplikacji Google Play. Wraz z wprowadzeniem nowych przepisów aplikacje do nagrywania rozmów będą mogły korzystać jedynie z natywnej funkcji smartfona, o ile ten takową posiada.

Źródło: GSMArena/ fot. Pexels

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...

Roger Federer pożegnał się z tenisem! Były łzy wzruszenia.

Po finałowym meczu turnieju pokazowego Laver Cup Roger Federer...

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj