198
Views

Aston Martin to marka, która kojarzy się z luksusem i sportem. Model Vantage jest jednym z najpopularniejszych samochodów brytyjskiego producenta. Teraz zaprezentowano jego jeszcze bardziej usportowioną wersję – oto Aston Martin Vantage F1 Edition.

Aston Martin Vantage F1 Edition to jeszcze bardziej brutalna wersja

Aston Martin w ostatnim czasie rozpoczął współpracę z F1, gdzie jeszcze bardziej sportowa wersja Vintage została jednym z dwóch aut, które będzie samochodem bezpieczeństwa podczas wyścigów królowej motosportów. Brytyjska marka zastąpiła tym samym Mercedes-Benz, który to stanowisko zajmował od 1996 roku! Drugim samochodem, obok Aston Martin Vantage F1 Edition, będzie model DBX, czyli pierwszy SUV marki.

Aston Martin Vantage F1 Edition
Aston Martin zastąpił Mercedesa w F1. Od teraz auta brytyjskiego producenta będą sprawowały pieczę samochodów bezpieczeństwa.

Co zatem możemy powiedzieć o Vantage F1 Edition? Jest to ten sam samochód, który będzie przewodził sznurowi bolidów F1 od sezonu 2021. Pod maską znalazł się 4-litrowy silniki V8 z podwójnym turbodoładowaniem od firmy AMG, który będzie generował moc 535 koni mechanicznych. Jest to o 25 KM więcej względem standardowej wersji Vantage. Moment obrotowy w wersji F1 Edition to 685 Nm.

Silnik to nie jednym element, który uległ zmianie

Model Vantage F1 Edition poza zmianami pod maską posiada również zmodyfikowany układ sterowania oraz ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów. Biegi zmieniane są szybciej i są bardziej wyczuwalne. Wersja F1 Edition została wyposażona w ulepszony system podwozia, a zmiany objęły zawieszenie i układ kierownicy. Poprawiono także amortyzatory i sprężyny. Auto prowadzi się lepiej niż i tak już genialny Vantage. Zmodyfikowana wersja porusza się na 21-calowych felgach, które zastąpiły 20-calowe koła w podstawowej wersji. Na pokładzie znalazły się niskoprofilowe opony Pirelli.

Oczywiście bardziej zauważalne zmiany objęły nadwozie. Aston Martin Vantage F1 Edition został ubrany w nowy pakiet aerodynamiczny, który gwarantuje 200 kilogramów docisku przy maksymalnej prędkość. Wersja F1 Edition występuje w kolorach Aston Martin Racing Green, Lunar White lub Jet Black z wykończeniem satynowym, lub błyszczącym.

Jeśli jesteście zainteresowani Vantage F1 Edition to auto można kupić za 162 000 euro (w Niemczech), co po przeliczeniu na złotówki wychodzi około 750 000 złotych. Mowa tutaj o wersji Coupe. Auto będzie dostępne również jako roadster.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.