Blokada reklam na YT? Koniec. Kup Premium albo nie oglądniesz!
95
Views

Blokada reklam na YouTube jest możliwa, dzięki specjalnym wtyczkom, które instaluje się w przeglądarce. Zdaje się, że Google wzięło sprawy w swoje ręce i po wykryciu ad-blockera prosi o jego wyłączenie. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz mógł oglądać filmów.

Blokada reklam na YT? Google mówi stop

Nikt z nas nie lubi reklam, niezależnie od ich formy. Najbardziej irytujące są te, których nie da się pominąć i trzeba czekać kilkanaście sekund, żeby przeminęły. Na całe szczęście jest jednak blokada reklam na YT, która do tej pory możliwa była dzięki specjalnym ad-blockerom, które instaluje się w przeglądarce.

Przeczytaj także: Allegro Smart! tańsze. I to dużo! Ile zaoszczędzisz?

Najpopularniejszą i zdecydowanie najlepszą jest wtyczka Ad-Blocker, która dedykowana jest do większości przeglądarek internetowych. Kilka kliknięć wystarczy, aby wyłączyć nękające nas reklamy. Niektóre serwisy mają jednak na to sposób i nie chcą wyświetlać treści, jeśli nie wyłączymy blokady. Do tej pory na YouTube nie było tego problemu, jednak wkrótce to się zmieni.

Blokada reklam na YT? Koniec. Kup Premium albo nie oglądniesz!
Ad-Blocker jest najpopularniejszą wtyczką, której zadaniem jest blokowanie reklam.

Masz dwa wyjścia – wybierz mądrze

Na Redditcie pojawił się ciekawy wpis, który pokazuje, że blokada reklam na YT dzięki specjalnym wtyczkom nie będzie możliwa. Na screenie udostępnionym przez jednego z użytkowników popularnego portalu możemy zobaczyć, że Google blokuje dostęp do filmiku, jeśli korzystamy ze wtyczki blokującej reklamy. Daje nam też rozwiązanie tego problemu – albo wyłączymy blokadę, albo zakupimy YouTube Premium, która m.in. eliminuje reklamy.

Blokada reklam na YT? Koniec. Kup Premium albo nie oglądniesz!
Blokada reklam na YT? Koniec. Kup Premium albo nie oglądniesz! Źródło: Reddit

Jak zdradził jeden z pracowników giganta, na ten moment mamy do czynienia z eksperymentem, więc trudno powiedzieć, czy rzeczywiście Google zablokuje możliwość korzystania z blokad.

Źródło: Reddit

Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.