Boeing 777-8F oficjalnie zaprezentowany. Nie zmieści się na lotniskach!

Boeing oraz Qatar Airways zawarły umowę, na mocy której producent samolotów dostarczy jednej z największych firm przewozowych nowe samoloty transportowe – modele z serii Boeing 777X. Boeing 777-8F, bo o nim mowa, nie zmieści się na większości lotnisk!

Qatar Airways składa zamówienie na nowe samoloty

Jeden z największych przewoźników na świecie, Qatar Airways oraz Boeing zapowiedziało przedłużenie współpracy. Na mocy umowy producent samolotów ma dostarczyć firmie przewozowej nowe samoloty z serii Boeing 777X. W informacji prasowej możemy przeczytać o specyfikacji pojazdów i można potwierdzić, że są to naprawdę potężne maszyny.

Samolot Boeing 777-8 Freighter jest dopiero w fazie projektowania i do jego dziewiczego lotu jeszcze pozostało trochę czasu. Model ten ma być skokiem technologicznym względem samolotu Boeing 777F, który na rynku zadebiutował w 2009 roku.

Boeing 777-8F będzie wielki i wydajny

Qatar Airway postanowił więc unowocześnić swoją flotę i zamówił samoloty Boeing 777-8F. Producent ma dostarczyć aż 34 pojazdów lotniczych tego typu. W przypadku, kiedy przewoźnik będzie zadowolony z tych maszyn, dostanie opcję domówienia kolejnych 16 maszyn. Samolot będzie ogromny i niezwykle wydajny. Trzeba podkreślić, że samolot będzie miał problemy z manewrami na większości lotnisk na świecie.

Według specyfikacji Boeing 777-8F będzie wyposażony dwie jednostki GE9X o łącznej mocy 100 tys. KM. Maksymalna ładowność tego kolosa będzie wynosić 118 ton, a jego zasięg szacuje się na około 8,1 tys. km. Jest to duży skok wydajnościowy, który pozwoli na zmniejszenie liczby lądować w długodystansowych lotach. Sugeruje się, że samolot będzie oferował większą efektywność paliwową, mniejsze koszta operacyjne i charakteryzował się mniejszą emisją spalin. Mówimy tutaj o 25 proc. zwiększeniu efektywności względem samolotów z serii 777X.

Pierwsze pojazdy trafią do użytku w 2027 roku. Zamówienie będzie kosztować 20 mld USD.

Źródło: Twitter

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Polska vs Argentyna. Gdzie oglądać najważniejszy mecz ostatnich lat?

Już dziś reprezentacja Polski rozegra prawdopodobnie najważniejszy mecz w...

Na popularnym serwisie aukcyjnym już tego nie kupisz.

Walka z motoryzacją wchodzi na kolejny poziom. Na popularnym...

Remake Red Dead Redemption na Unreal 5. Robi wrażenie!

Minęło dwanaście lat od premiery RDR na konsole PS3...

Canelo do Messiego: „Módl się, żebym Cię nie spotkał”. Bokser grozi piłkarzowi!

Reprezentacja Argentyny w drugim meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!