Chcesz lecieć w kosmos? Zobacz ceny biletów!

Każdy z nas marzy o tym, żeby zobaczyć kosmos na własne oczy. Postęp technologiczny sprawił, że jest to możliwe. Jedną z firm, która oferuje lot w kosmos, jest World View Enterprises. Turystyczna atrakcja, której nie da się zapomnieć, ma już swój termin oraz cenę biletów.

Loty w przestrzeń kosmiczną stają się powszechne

Jeszcze kilka lat temu nie mogliśmy sobie wyobrazić, że przemysł turystyczny będzie obejmował także wycieczki w kosmos. Obecnie jest to możliwe, a potwierdzają to m.in. loty SpaceX, czy Blue Origin. Loty te odbywały się na pokładzie rakiet kosmicznych i na taką wyprawę mogli pozwolić sobie najbogatsi. Dlatego też na pokładzie rakiety Blue Origin podczas pierwszego lotu turystycznego znajdował się sam Jeff Bezos.

Przeczytaj także: Pracownicy Blue Origin mają dość! Wymowny list dot. firmy i pracy w niej

To nie jest jednak jedyny sposób, na oglądnięcie naszej planety z kosmosu. Firm World View Enterprises jest kolejnym graczem, który do swojej oferty zamierza wprowadzić loty w przestrzeń kosmiczną. W przypadku tej firmy środkiem transportu ma być balon stratosferyczny.

World View Enterprises zaprasza na lot w kosmos

Lot balonem stratosferycznym przygotowanym przez firmę World View Enterprises, to coś, czego na pewno nie będzie dało się zapomnieć do końca życia. Firma wydała komunikat, w którym dowiedzieliśmy się, na kiedy planowany jest pierwszy lot w kosmos. Dziewicza wyprawa turystyczna odbędzie się na początku 2024 roku, czyli za niecałe trzy lata. Sam lot balonem będzie trwał od 6 do 8 godzin.

lot w kosmos
Chcesz lecieć w kosmos? Zobacz ceny biletów!

Na jaki pułap będzie wzbijać się pojazd kosmiczny? Według informacji podanych przez World View Enterprises lot kosmiczny odbędzie się na wysokości 30 tysięcy metrów. Przedsiębiorstwo podało również cenę tej atrakcji. Patrząc na kwoty, które pojawiały się przy startach wyżej wymienionych rakiet, nie jest ona bardzo wygórowana. Za miejsce w balonie stratosferycznym World View Enterprises trzeba będzie zapłacić 50 tys. USD, co w przeliczeniu daje nam około 200 tys. PLN.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Słuchawki Dyson Zone rodem z Cyberpunk 2077. Cena kosmos!

Z czym kojarzy się Wam ta firma? Zapewne tak...

Obowiązkowa fotowoltaika od 2025 roku? Sprawdź szczegóły.

Ma tylu zwolenników ilu przeciwników. Energia ze słońca to...

Sony Xperia 1 IV – audio i aparat to jego największe atuty

Sony Xperia 1 IV była dla mnie niesamowicie ciekawym...

Rząd wyda 15 mln zł abyś nie oglądał stron dla dorosłych!

Inflacja, problemy z gospodarką i szereg innych problemów, a......

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!