Pracownicy Blue Origin mają dość! Wymowny list dot. firmy i pracy w niej

Jeff Bezos może być jednym z najbogatszych ludzi na świecie, jednak z wielu stron napływają wiadomości, że praca w jego firmach nie jest czymś przyjemnym. Ostatni list pracowników Blue Origin zdaje się to potwierdzać.

W Blue Origin nie jest kolorowo

W sieci pojawił się otwarty list napisany przez dwudziestu jeden pracowników firmy Blue Origin. Za jego publikacje odpowiada była dyrektor ds. komunikacji w firmie, Alexandra Abrams, która jest jednym z autorów. Nie jest to jednak list, jaki chciałby przeczytać Jeff Bezos. W liście możemy przeczytać o wielu problemach związanych z pracą w Blue Origin.

List został napisany przez byłych, jak i obecnych pracowników firmy Blue Origin, którzy z jasnych przyczyny wolą pozostać anonimowi. W tekście podkreśla się toksyczną atmosferę panującą w firmie, a sama firma odrzucała prośby o zatrudnienie dodatkowych pracowników. Nowe zadania były narzucane na istniejące zespoły, a na prośby często można było usłyszeć teksty w stylu „bądź wdzięczny” czy „nie proś o więcej”.

To jednak nie jest największy problem

Jak się okazuje, największym problemem jest stan rakiet Blue Origin. Według Alexandry Abrams w samym 2018 roku zespół odkrył ponad 1000 raportów, w którym opisane zostały problemy silnika rakietowego. Na żaden z tych raportów nie udzielono odpowiedzi, co podważa sprawność rakiet New Shepard. Zważając na to, że rakiety odbyły już 15 lotów bezzałogowych i jeden z ludźmi na pokładzie, w którym udział brał sam Jeff Bezos, nie zbyt dobrze to świadczy.

Przeczytaj także: Jeff Bezos nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie!

Jeff Bezos ma jeden priorytet i jest to wygranie walki z innymi miliarderami, którzy również inwestują w projekty kosmiczne. Mowa tutaj oczywiście o Elonie Musku i SpaceX oraz Richardzie Bransonie, który odpowiedzialny jest za stworzenie Virign Galactic. Ze względu na wszystkie doniesienia sprawą zajmie się Federalna Agencja Lotnictwa.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj