Test Mercedes Klasa C 220d All-Terrain
202
Views

Chromowane elementy, takie jak zderzaki czy grille, które przez długi czas stanowiły standardowe wyposażenie samochodów, już niedługo całkowicie znikną z rynku motoryzacyjnego. Unia Europejska podjęła zdecydowaną decyzję o wyeliminowaniu chromu z produkcji samochodów.

Unia Europejska chce pozbyć się chromu

Chromowane elementy to stałe wyposażenie wszystkich aut. Ten materiał, który nadawał stylu pojazdom i chronił metalowe elementy przed korozją, zostanie zakazany w produkcji aut od 2024 roku. Takie zmiany w przepisach proponuje Unia Europejska i ma do tego bardzo dobre powody.

Przeczytaj także: Pedał gazu w Tesli pęka w trakcie jazdy. Ogromny problem!

Nowy Nissan X-Trail 2023.; Chromowane elementy znikają z aut. UE podjęła decyzję!
Chromowane elementy znikają z aut. UE podjęła decyzję!

Powody tej decyzji są poważne i związane z ochroną środowiska oraz zdrowia ludzi. Produkcja chromu wiąże się z emisją substancji rakotwórczych do powietrza, które są znacznie bardziej toksyczne niż olej napędowy (aż o 500 raz), a mogą powodować poważne problemy zdrowotne, w tym raka płuc.

Chromowane elementy znikną na dobre

Unia Europejska, dążąc do zrównoważonego rozwoju i dbając o dobro obywateli, podjęła decyzję o zakazie produkcji chromu. Producenci samochodów będą musieli znaleźć alternatywne, ekologiczne i bezpieczniejsze rozwiązanie, które nie tylko będzie atrakcyjne wizualnie, ale także skutecznie spełnią funkcje zabezpieczające metalowe elementy przed korozją.

Test Renault Arkana RS Line; Chromowane elementy znikają z aut. UE podjęła decyzję!
Chromowane elementy znikają z aut. UE podjęła decyzję!

Ostateczne pożegnanie z chromowanymi elementami będzie wyzwaniem dla producentów, ale również okazją do rozwoju nowych technologii, które przyczynią się do bardziej zrównoważonej przyszłości motoryzacji.

Źródło: Carscoops

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.