Czasy dostaw iPhone 13 mogą się wydłużyć. Apple ogranicza produkcję!

Apple najwidoczniej ma spore problemy z produkcją najnowszej serii swoich smartfonów. Według raportów modele iPhone 13 sprzedają się tak dobrze, że amerykański gigant musiał swoje wszystkie siły skierować na produkcję tegorocznych modeli. To jednak nie potrwało długi.

Brak półprzewodników krzyżuje plany producentów

Światowy kryzys związany z niedoborem półprzewodników trwa w najlepsze. Producenci nie mogą w pełni wykorzystywać swoich fabryk, ponieważ brakuje kluczowych elementów do produkcji urządzeń. Podobnie jest w przypadku Apple i najnowszych smartfonów producenta. Seria iPhone 13 sprzedaj się tak dobrze, że gigant z Cupertino musiał odpuścić produkcję starszych modeli i wszystkie części kierować w stronę „trzynastki”.

Przeczytaj także: Apple zarobiło miliardy dolarów… na grach!

Jak się jednak okazało, nie było to działanie, które można było utrzymać przez dłuższy czas. Gdyby proces ten się utrzymał, wkrótce zasoby Apple w kwestii półprzewodników mocno by się wyczerpały. Do tego producent nie mógł dopuścić. Modele z serii iPhone 13 zadebiutowały na początku września i w dalszym ciągu występuje problem z dostępnością smartfonów. To wkrótce może się pogorszyć.

Apple ogranicza produkcję iPhone 13

Jak podaje Bloomberg, gigant z Cupertino musiał mocno ograniczyć swoją produkcję iPhone 13. Raport przygotowany przez serwis mówi, że produkcja najnowszej serii smartfonów zmalała do 10 milionów egzemplarzy miesięcznie. Jest to spory spadek! Jak zapowiadał producent, w czwartym kwartale 2021 roku Apple miało w planach wyprodukować aż 90 milionów urządzeń.

Ta liczba będzie niemożliwa do osiągnięcia, a to wszystko ze względu na wielki kryzys na rynku półprzewodników. Elementy te wykorzystywane są w wielu innych urządzeniach. Fakt, że Apple planuje sporą ich część przeznaczyć do produkcji nadchodzących laptopów z serii MacBook Pro, tylko bardziej wpływa na produkcję smartfonów.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

MSI zapowiada dysk Spatium M570 z prędkością nawet 12,3 GB

Firma MSI zapowiedziała nowy dysk SSD na interfejs PCIe...

ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art. Jedyna taka wystawa w Polsce!

Jeśli jesteście fanami sztuki współczenej, to nie możecie tego...

Nagość na Instagramie? Koniec z tym! Serwis wprowadza nowe rozwiązanie

Nagość na Instagramie to chleb powszedni, dlatego też Meta...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj