Dać się okraść metodą na Blika w 2022. Ty też jesteś naiwny?

Policja w Olsztynie poinformowała, że ludzie nadal dają się okraść metodą na Blika. Tyle się o tym mówi, a na przykład 40-letni mężczyzna nie ogarnął, że trzeba być czujnym w sieci.

Dobry zwyczaj – nie pożyczaj. Fakt, lubimy pomagać, ale jeśli tak naprawdę bardzo zależy nam na udostępnieniu pieniędzy innej osobie, sprawdźmy dokładnie czy nikt się pod nią nie podszywa. Takie ograniczone zaufanie jest podstawą w Internecie. Przykładem może być opublikowana przez olsztyńską policję rozmowa, która wydaje się być całkiem wiarygodna. A jednak.

Dać się okraść metodą na Blika w 2022. Ty też jesteś naiwny?
Dać się okraść metodą na Blika w 2022. Ty też jesteś naiwny?

Dać się okraść metodą na Blika w 2022. Jak to działa?

Temat jest bardzo prosty. Cyberprzestępcy podszywają się pod naszego znajomego za sprawą włamania na konto w mediach społecznościowych. Wybierają ofiarę i piszą wiadomość. Tak jak wyżej przedstawiona 35-latka, która przekazała 1000 zł złodziejowi. Bo w sumie co to za problem pożyczyć komuś tysiaka, ot tak, prawda? Pamiętajcie, żeby faktycznie zadzwonić, podpytać czy to nasz znajomy potrzebuje tych pieniędzy i nie padł ofiarą oszustwa.

Druga sprawa to bezpieczeństwo naszych danych w sieci. Należy przede wszystkim cyklicznie zmieniać hasła, a także ustawić uwierzytelnianie dwuetapowe, aby utrudnić, a wręcz uniemożliwić cyberprzestępcy zalogowanie się do naszego konta. Pamiętajcie również o tym, bardzo mądrym przysłowiu: „przezorny zawsze ubezpieczony”.

Ranking-smartfonow-luty-2021
Dać się okraść metodą na Blika w 2022. Ty też jesteś naiwny?

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...

Tak Polska zagra z Holandią! Oto skład Biało-Czerwonych!

Już dziś reprezentacja Polski zmierzy się z Holandią w...

Polski konkurent dla Battlefielda – World War 3 za darmo

Studio The Farm 51 poinformowało, że polski FPS -...

Rosja nie zagra na Euro 2024! Sborna wyrzucona z turnieju!

Reprezentacja Sbornej, jak i wszystkie rosyjskie kluby zostały wyrzucone...

Test Motorola Edge 30 Pro. Topowy smartfon z Androidem

Oto test Motorola Edge 30 Pro. Tanio już było....
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.