Sprzedano czarny diament! The Enigma ma 2,6 mld lat!

Diamenty to bardzo szlachetne kamienie i prezentują się bardzo dostojnie. Jeśli dodamy do tego, że pochodzi prawdopodobnie z kosmosu, mamy coś naprawdę wyjątkowego. Oto The Enigma, która ma ok. 2,6 mld lat i została właśnie sprzedana za równowartość 17 mln złotych.

The Enigma ma około 2,6 mld lat

Każdy kamień tego typu prezentuje się zjawiskowo, nawet ten niewielkich rozmiarów. The Enigma około 2,6 mld lat temu prawdopodobnie trafił na Ziemię prosto z kosmosu. Kamień ten waży 555 karatów i właśnie trafił na aukcję w Londynie.

Przeczytaj także: 4 tony kokainy przemycane na pokładzie łodzi podwodnej! 

Reklama

Ten wyjątkowy kamień został sprzedany za kwotę w wysokości 3,16 mln funtów. Po przeliczeniu na polskie złotówki jest to niecałe 17 milionów złotych. Kupiec zdecydował się na zapłacenie za aukcję kryptowalutami.

the enigma
Fot. SOTHEBY’S

„Kosmiczny cud” sprzedany za 17 mln PLN

Naukowcy, którzy badali kamień, sugerują, że The Enigma pojawiła się na Ziemi po spadnięciu na z kosmosu. Element ten pochodzi z asteroidy, która uderzyła w naszą planetę około 2,6 mld lat temu. Stało się to za sprawą wybuchu supernowej.

Nadanie obecnego kształtu kamieniowi zajęło ekspertom trzy lata. Przez ostatnie 20 lat był on tajemnicą, jednak w ostatnim czasie anonimowy właściciel zdecydował się na jego sprzedanie. Kamień został wystawiony w domach aukcyjnych w Dubaju, Los Angeles i w końcu w Londynie.

Źródło: NG/Sotheby’s

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama