Dlaczego warto porównywać ubezpieczenia komunikacyjne?

W ostatnich latach dokonała się rewolucja technologiczna w wielu dziedzinach życia. Nowoczesne technologie wkroczyły też na rynek ubezpieczeń. Dzięki temu możemy korzystać z porównywarek ubezpieczeniowych – prostego i skutecznego narzędzia dostępnego w Internecie. Do czego ono służy i w czym pomaga? Dlaczego warto porównywać ubezpieczenia komunikacyjne?

Zmiany na rynku 

Jeszcze do niedawna, aby kupić polisę, klient musiał udać się do agencji ubezpieczeniowej. Nie było w ten sposób szans na poznanie wszystkich możliwych ofert, więc pozostawało zaufać w kwestii wyboru agentowi. Sytuacja zmieniła się, odkąd pojawiły się na rynku kalkulatory OC takie jak porównywarka OC mfind.pl. Od tego momentu każdy kierowca może sam przeanalizować oferty ubezpieczycieli i wybrać spośród nich taką, która będzie najlepiej dostosowana do jego indywidualnych potrzeb. Coraz więcej Polaków korzysta z kalkulatora OC i AC, ponieważ porównywanie ubezpieczeń ma wiele zalet. Jakich? Poznajmy kilka z nich. 

Jak porównać ubezpieczenia komunikacyjne?

To dziecinnie proste. Wchodzimy na stronę porównywarki i wybieramy kategorię, która nas interesuje, czyli ubezpieczenia komunikacyjne, zdrowotne, turystyczne, czy nieruchomość. W każdej z nich otworzy się odpowiedni formularz, który należy uzupełnić. Najbardziej szczegółowy dotyczy ubezpieczenia samochodu. Tam należy wpisać dokładne dane na temat m.in. marki, modelu, przebiegu, rocznika, a następnie podać informacje o właścicielu pojazdu. Od tego, gdzie mieszka, jak długo ma prawo jazdy, ile ma zniżek, będzie zależała cena polisy. W pozostałych kategoriach ubezpieczeń liczy się przede wszystkim przedmiot ubezpieczenia i jego suma. Formularz jest jeszcze prostszy.     

Reklama

Fachowa pomoc

A co, jeśli ktoś jednak będzie potrzebował pomocy lub trudno będzie mu podjąć decyzję w sprawie wyboru? Nic prostszego. Porównywarka oferuje fachową pomoc. W każdej chwili klient może skontaktować się lub tylko zasygnalizować taką potrzebę. Ekspert ubezpieczeniowy natychmiast oddzwoni i odpowie na wszystkie pytania. Poradę można otrzymać też w formie czatu czy maila. 

Oszczędność czasu 

Kalkulator OC jest dostępny w Internecie. W związku z tym wystarczy usiąść na chwilę z telefonem i porównać ubezpieczenia. Formularz jest bardzo prosty, intuicyjny, a jego wypełnienie trwa tylko kilka minut. Po tym czasie wyświetla nam się cały zestaw ofert, spośród których wystarczy wybrać najlepszą. Osoby zapracowane często nie mają możliwości dotrzeć do agenta ubezpieczeniowego w godzinach jego pracy. Dzięki kalkulatorowi OC można znaleźć ubezpieczenia nie tylko komunikacyjne i inne majątkowe, ale także osobowe. Porównywarka dostępna jest 24 h, 7 dni w tygodniu. Znacznie usprawnia całą sprawę fakt, że płatności za polisę również można dokonać online. 

Oszczędność pieniędzy

Porównywanie ubezpieczeń pozwala na znalezienie oferty, która jest najbardziej korzystna. Po skalkulowaniu wszystkich danych kalkulator pokazuje propozycje oraz warunki polisy. Nam pozostaje sprawdzić, która z nich będzie optymalna pod względem ceny i zakresu ochrony. Warto podkreślić, że dzięki porównaniu możemy bez problemu znaleźć polisę o kilkaset złotych tańszą, ponieważ aż o tyle mogą się różnić ceny ofert różnych ubezpieczycieli. Kalkulator pokaże również ceny pakietów ubezpieczeń, co także daje oszczędności. I wreszcie bardzo korzystne dla klientów są liczne promocje i rabaty, które pojawiają się jako efekt konkurencji towarzystw ubezpieczeniowych. Możesz także kupić ubezpieczenie OC na raty, więcej o tym przeczytasz na https://www.mfind.pl/akademia/polisa-oc-2/ubezpieczenie-oc-na-raty/

Najszerszy wybór    

Dla przeciętnego klienta nie ma lepszej możliwości zapoznania się z tak szeroką ofertą ubezpieczycieli. Po wpisaniu danych pojawiają się przecież propozycje kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych, co daje ogromny wybór. Nawet bez wpisania PESEL-u poznajemy wiele ofert, jednak kilku ubezpieczycieli wymaga jego uzupełnienia.     

Bezpieczeństwo transakcji

Za polisę można zapłacić w tradycyjny sposób, ale istnieje możliwość dokończenia transakcji online. Skoro wiele spraw załatwiamy przez Internet, zakup polisy direct to znaczne ułatwienie dla klientów. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości, to bez obaw – wszystkie dane, które podajemy w kalkulatorze są bezpieczne, rozmowy nagrywane, a połączenie z bankiem i zapłata za polisę szyfrowane.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama