Elektryki BMW będą tworzone ze starych sieci rybackich!

Większość producentów samochodów rozpoczyna walkę z ociepleniem klimatu i realizuje swoje cele klimatyczne. Tworzenie silników, które spełniają normy spalin to jedno, wykorzystywanie odpowiednich materiałów to drugie. Okazuje się, że elektryki BMW będą wykorzystywały stare sieci rybackie. W jakim celu?

Producent nie śpieszy się z wycofaniem samochodów spalinowych z rynku

Bawarski producent samochodów posiada w swojej ofercie kilka modeli elektrycznych. Mówimy tutaj m.in. o miejskim i3, bardziej sportowym i4 czy SUVie iX. Elektryki BMW można więc kupić w różnych segmentach, co daje dość sporo manewrów, jeśli chodzi o wybór auta spełniającego nasze oczekiwania. Pomimo tego, że niemiecki producent posiada w swojej ofercie kilka modeli EV, wydaje się, że nie śpieszy mu się z wycofaniem z rynku spalinowych samochodów.

Przeczytaj także: G-Power Hurricane jako jeszcze potężniejsze BMW M5 CS.

BMW bowiem, w przeciwieństwie do innych producentów, nie podało żadnej daty, z którą przejdzie jedynie na produkcję samochodów elektrycznych. Bawarski producent chce osiągnąć 50 proc. sprzedaży samochodów elektrycznych do 2030 roku, jednak nie nakłada na siebie wielkiej presji. To z pewnością cieszy miłośników klasycznej motoryzacji.

BMW 220i Gran Coupe - idealny samochód na co dzień?  Elektryki BMW będą wykorzystywały stare sieci rybackie
Bawarski producent samochodów nie śpieszy się z wycofaniem spalinowych modeli. Fot. MenWorld

Elektryki BMW z elementami z sieci rybackich

BMW wie, że wykorzystanie zielonej energii nie jest jedynym sposobem na zmniejszenie emisji spalin i śladu węglowego. Dyrektor generalny bawarskiego producenta, Oliver Zipse, wypowiedział się na temat przyszłości marki podczas tegorocznego spotkania grupy motoryzacyjnej. Zipse wie, że marka musi pamiętać o „zrównoważonym rozwoju” zmniejszając ilość materiałów używanych do produkcji. Marka ma stawiać na materiały z recyklingu i dawać im nowe życie. Jest to nie tylko ruch stricte wpływający na środowisko, ale również biznesowy, ponieważ ceny surowców rosną.

Elektryki BMW będą więc tworzone z materiałów, a konkretnie lin i sieci rybackich pozyskanych w procesie recyklingu. Odpady z tworzyw sztucznych są największym problemem mórz i oceanów, dlatego też BMW w ten sposób chce przyczynić się do oczyszczenia wód ze śmieci. Materiały te będą wykorzystywane zarówno do produkcji elementów zewnętrznych, jak i wewnętrznych samochodów elektrycznych. W tym celu bawarski producent rozpoczął współpracę z duńską firmą zajmującą się recyklingiem, PLASTIX.

Źródło: CleanTechnica

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Hikvision E3000 – test nowego dysku SSD z interfejsem PCIe

Hikvision postanowił wprowadzić wejść na zupełnie nowy rynek -...

Logitech G713 – klawiatura dla lubiących się wyróżniać

Logitech Aurora to nowa seria peryferii od szwedzkiego producenta...

Fabuła God of War Ragnarok będzie długa! Bardzo długa!

Fabuła God of War Ragnarok ma przyciągnąć gracza nie...

Jak przygotować samochód do zimy 2022/23? Poradnik

Zima zbliża się wielkimi krokami. Każdego dnia robi się...

Apple Watch wybuchł. Czy Apple ma problem?

Wiele razy słyszeliśmy o wybuchających urządzeniach, jednak w większości...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj