Elon Musk nie ma pieniędzy. Sprzedaje akcje Tesli!

Jeszcze kilka tygodni temu Elon Musk był na ustach wszystkich. Ekscentryczny miliarder chciał przejąć serwis Twitter. Po czasie okazało się, że do transakcji nie dojdzie, a Twitter Inc. pozwało Muska za naruszenie umowy kupna platformy. Teraz wiemy, że zbiera on pieniądze, sprzedając akcje Tesli. 

Wojna Muska z Twitterem nadal trwa

Elon Musk miał ambitne plany przejęcia Twittera i wszystko wskazywało na to, że wkrótce tak się stanie. Właściciel Tesli i SpaceX miał wykupić popularny serwis społecznościowy za 44 miliardy dolarów. Proces ten zakończył się jednak fiaskiem, ponieważ Musk stwierdził, że liczba botów i fałszywych kont jest nie do okiełznania.

Przeczytaj także: Telewizja Polska będzie nadawać nowy kanał – TVP Nauka

Wszystko skończyło się tak, jak można było się tego spodziewać – w sądzie. Elon Musk według Twitter Inc. zerwał warunki umowy kupna platformy społecznościowej, dlatego też skierował całą sprawę do sądu w Delaware. Najnowsze informacje mówią, że miliarder zbiera pieniądze, sprzedając swoje akcje w Tesli.

elon musk
Elon Musk nie ma pieniędzy. Sprzedaje akcje Tesli!

Elon Musk sprzedał akcje Tesli. Przygotowuje się na najgorsze?

Elon Musk prawdopodobnie przygotowuje się na najgorsze i rozpoczął zbieranie funduszy na swoje konto. W dniach 5, 8 i 9 sierpnia sprzedał on akcje Tesli warte aż 7,92 miliarda dolarów amerykańskich. Co ciekawe, Musk na Twitterze napisał, że to jedyny ruch i w przyszłości planuje on odkupić sprzedane akcje.

Data procesu pomiędzy Elonem Muskiem a Twitter Inc. została ustalona na 17 października tego roku. Wyglada na to, że założyciel Tesli i SpaceX przygotowuje się na czarny scenariusz. Pozew złożono z powodu spadku akcji serwisu, po tym, jak Musk zrezygnował z zakupu serwisu. Powodem było ukrywanie statystyk dotyczących botów. Pozew złożono z powodu spadku akcji serwisu.

Jak skończy się ta saga?

Źródło: Twitter

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Poznaliśmy wygląd smartfonu Samsung Galaxy A14

W sieci pojawiły się nowe rendery pokazujące jak może...

Sony zablokuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft?

O przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft dowiedzieliśmy się już...

Jeremy Sochan zadebiutował w NBA! Zobaczcie, jak sobie poradził!

Jeremy Sochan zadebiutował w lidze NBA! Polak rozegrał dziś...

Jak przygotować samochód do zimy 2022/23? Poradnik

Zima zbliża się wielkimi krokami. Każdego dnia robi się...

GTA za darmo! Pobierz kultową, 2-gą odsłonę gry DMA Design

Wielka kradzież samochodów - kultowa seria, którą zna prawie...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!