111
Views

Jeszcze kilka tygodni temu Elon Musk był na ustach wszystkich. Ekscentryczny miliarder chciał przejąć serwis Twitter. Po czasie okazało się, że do transakcji nie dojdzie, a Twitter Inc. pozwało Muska za naruszenie umowy kupna platformy. Teraz wiemy, że zbiera on pieniądze, sprzedając akcje Tesli. 

Wojna Muska z Twitterem nadal trwa

Elon Musk miał ambitne plany przejęcia Twittera i wszystko wskazywało na to, że wkrótce tak się stanie. Właściciel Tesli i SpaceX miał wykupić popularny serwis społecznościowy za 44 miliardy dolarów. Proces ten zakończył się jednak fiaskiem, ponieważ Musk stwierdził, że liczba botów i fałszywych kont jest nie do okiełznania.

Przeczytaj także: Telewizja Polska będzie nadawać nowy kanał – TVP Nauka

Wszystko skończyło się tak, jak można było się tego spodziewać – w sądzie. Elon Musk według Twitter Inc. zerwał warunki umowy kupna platformy społecznościowej, dlatego też skierował całą sprawę do sądu w Delaware. Najnowsze informacje mówią, że miliarder zbiera pieniądze, sprzedając swoje akcje w Tesli.

elon musk
Elon Musk nie ma pieniędzy. Sprzedaje akcje Tesli!

Elon Musk sprzedał akcje Tesli. Przygotowuje się na najgorsze?

Elon Musk prawdopodobnie przygotowuje się na najgorsze i rozpoczął zbieranie funduszy na swoje konto. W dniach 5, 8 i 9 sierpnia sprzedał on akcje Tesli warte aż 7,92 miliarda dolarów amerykańskich. Co ciekawe, Musk na Twitterze napisał, że to jedyny ruch i w przyszłości planuje on odkupić sprzedane akcje.

Data procesu pomiędzy Elonem Muskiem a Twitter Inc. została ustalona na 17 października tego roku. Wyglada na to, że założyciel Tesli i SpaceX przygotowuje się na czarny scenariusz. Pozew złożono z powodu spadku akcji serwisu, po tym, jak Musk zrezygnował z zakupu serwisu. Powodem było ukrywanie statystyk dotyczących botów. Pozew złożono z powodu spadku akcji serwisu.

Jak skończy się ta saga?

Źródło: Twitter

Kategoria artykułu
Biznes
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.