Facebook traci użytkowników. Coraz więcej osób kasuje konto

Facebook pomagał w zapoznawaniu ze sobą osób popierających ISIS

Facebook posiada algorytm, który sugeruje nowych znajomych. Niestety nie zawsze chodzi o dobre intencje

Według naukowców, którzy analizowali wiele facebook’owych kont algorytm z portalu społecznościowego Marka Zuckerberga sugerował dodanie do znajomych kogoś, kto ma takie same zainteresowania. Wychodzi na to, że ułatwiało to połączenie osobom popierającym ISIS. Niestety deweloperzy tworząc oprogramowanie, które ułatwia pozyskanie nowych znajomych stworzył także znaczne ułatwienie nawiązywania kontaktów dla terrorystów.

Robert Postings twierdzi, że przejście z Facebooka do stron internetowych na których można przeczytać o muzułmańskim powstaniu na Filipinach portal społecznościowy podpowiada osoby z tego regionu, które są związane z ISIS. Oprócz samego nawiązywania kontaktów algorytm sam w sobie może szerzyć propagandę.

 

Blokada kont osób wspierających ISIS? Nic z tych rzeczy

Naukowcy twierdzą, że Facebook nie radzi sobie z treściami nawiązującymi do działań terrorystycznych. Odkryto, że nawet połowa badanych kont nie została skasowana przez administratorów portalu społecznościowego. Niestety działania, które podejmują moderatorzy są często wykonywane z bardzo dużym opóźnieniem. Czy to oznacza, że Facebook jest idealnym miejscem dla kogoś, kto chce wstąpić w szeregi ISIS?

 

Źródło: Businessinsider.pl.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Nowy Mercedes-Maybach S 600 Guard