123
Views

Internet satelitarny Starlink to nowoczesne rozwiązanie, które nie jest jeszcze dostępne w każdym miejscu na Ziemii. Elon Musk, właściciel firmy SpaceX tworzącej sieć Starlink zapowiedział, że w ciągu trzech miesięcy zasięg internetu obejmie cały świat.

Starlink to internet satelitarny, który dostarczany jest przez satelity, które od czasu do czasu możemy zobaczyć na niebie. Zasięg połączenia internetowego z satelit jest w tej chwili nieco ograniczony, jednak plany Elona Muska, są bardzo odważne. I jak już wielokrotnie pokazał, możliwe do osiągnięcia. Jest to świetna informacja dla osób, które mieszkają w miejscach, w których standardowy internet nie sprawdza się zbyt dobrze.

starlink
We wrześniu, zasięg internetu satelitarnego ma objąć cały glob.

Według informacji, które podał prezes SpaceX, Gwynne Shotwell, internet Starlink ma być dostępny na całym świecie już we wrześniu. Plan bardzo ambitny, ale również wykonalny. Jak się okazało podczas konferencji Macquaire Gropu Shotwell, SpaceX wystrzeliło w kosmos już ponad 1800 satelit. W momencie, gdy wszystkie z nich trafią na orbitę, zasięg internetu będzie dostępny na całym globie.

Plany są znacznie ambitniejsze!

Po kosmosie krąży już ponad 1800 satelit dostarczających internet satelitarny Starlink. Taka liczba jest niczym w porównaniu do tego, ile satelit na orbicie Ziemii planuje umieścić Elon Musk. W przeciągu kilku następnych lat SpaceX planuje wystrzelić ich około 12 000.

Przeczytaj także: Jak szybki jest satelitarny internet Starlink?

Jedynym problemem w wykonaniu całego planu objęcia sygnałem internetowym cały świat, może okazać się “papierkowa robota”. SpaceX będzie musiało zająć się dokumentacją regulacyjną i uzyskać zgodę od operatorów telekomunikacyjnych, by legalnie świadczyć usługi internetowe na terenach poszczególnych państw. Obecnie prędkość pobierania interentu Starlink wynosi 200 Mb/s, a wysyłania 30 Mb/s. Występujące opóźnienie interentu waha się w przedziale 20/45 ms.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.