Globalny zasięg internetu Starlink we wrześniu? Takie są plany!

Internet satelitarny Starlink to nowoczesne rozwiązanie, które nie jest jeszcze dostępne w każdym miejscu na Ziemii. Elon Musk, właściciel firmy SpaceX tworzącej sieć Starlink zapowiedział, że w ciągu trzech miesięcy zasięg internetu obejmie cały świat.

Starlink to internet satelitarny, który dostarczany jest przez satelity, które od czasu do czasu możemy zobaczyć na niebie. Zasięg połączenia internetowego z satelit jest w tej chwili nieco ograniczony, jednak plany Elona Muska, są bardzo odważne. I jak już wielokrotnie pokazał, możliwe do osiągnięcia. Jest to świetna informacja dla osób, które mieszkają w miejscach, w których standardowy internet nie sprawdza się zbyt dobrze.

starlink
We wrześniu, zasięg internetu satelitarnego ma objąć cały glob.

Według informacji, które podał prezes SpaceX, Gwynne Shotwell, internet Starlink ma być dostępny na całym świecie już we wrześniu. Plan bardzo ambitny, ale również wykonalny. Jak się okazało podczas konferencji Macquaire Gropu Shotwell, SpaceX wystrzeliło w kosmos już ponad 1800 satelit. W momencie, gdy wszystkie z nich trafią na orbitę, zasięg internetu będzie dostępny na całym globie.

Plany są znacznie ambitniejsze!

Po kosmosie krąży już ponad 1800 satelit dostarczających internet satelitarny Starlink. Taka liczba jest niczym w porównaniu do tego, ile satelit na orbicie Ziemii planuje umieścić Elon Musk. W przeciągu kilku następnych lat SpaceX planuje wystrzelić ich około 12 000.

Przeczytaj także: Jak szybki jest satelitarny internet Starlink?

Jedynym problemem w wykonaniu całego planu objęcia sygnałem internetowym cały świat, może okazać się „papierkowa robota”. SpaceX będzie musiało zająć się dokumentacją regulacyjną i uzyskać zgodę od operatorów telekomunikacyjnych, by legalnie świadczyć usługi internetowe na terenach poszczególnych państw. Obecnie prędkość pobierania interentu Starlink wynosi 200 Mb/s, a wysyłania 30 Mb/s. Występujące opóźnienie interentu waha się w przedziale 20/45 ms.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

Logitech G713 – klawiatura dla lubiących się wyróżniać

Logitech Aurora to nowa seria peryferii od szwedzkiego producenta...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj