Google Maps dostaną ważną funkcję. Docenimy ją w czasie pandemii!

Życie w czasach pandemii nie jest tak proste, jak kiedyś. Google próbuje w każdy sposób nam to ułatwić. Dlatego też w Google Maps pojawią się nowe funkcje, a jedna z nich na pewno przyda nam się w tych trudnych czasach.

Google Maps z nową ciekawą funkcją

W dużych skupiskach ludzi bardzo łatwo zarazić się wirusem COVID-19. Takie zjawiska możemy zauważyć w publicznym transporcie, dlatego też gigant z Mountain View przygotował nową funkcję do swojej aplikacji Google Maps. Funkcja pozwoli nam sprawdzić ilość pasażerów znajdujących się w danym pojeździe transportu publicznego.

Przeczytaj także: Zakładki Google przestaną działać po 30 września!

Nowa funkcja Google Maps będzie dostępna w 10 tysiącach miast w stu krajach. Na tę chwilę nie ma informacji, w których miastach w Polsce funkcja będzie dostępna. Można się domyśleć, że będą to największe z nich. Nowa funkcja map pozwoli sprawdzić, czy pociąg lub autobus jest przeludniony. To pozwoli nam uniknąć dużych skupisk ludzi. Dane zbierane są za pomocą opinii użytkowników, algorytmów SI i danych analitycznych przeludnienia z przeszłości.

To jednak nie wszystko, bo gigant z Mountain View przygotował coś jeszcze

Funkcja przeludnienia środków transportu w Google Maps to nie wszystko, co otrzyma aplikacja. Jeśli korzystamy z aplikacji Map Google na urządzeniach z systemem Android i mamy włączoną usługę lokalizacji, to aplikacja będzie w stanie pokazać, gdzie i ile czasu spędzaliśmy w sklepach, na lotniskach czy innych miejscach publicznych. Dostępne będą także dane na temat pokonanego dystansu i czy pokonywaliśmy go na pieszo, rowerem czy może pojazdem mechanicznym.

Wszystkie funkcje powoli pojawiają się w aplikacji Mapy, dlatego też wkrótce wszyscy użytkownicy będą mieli do nich dostęp.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Aktor Ryan Grantham skazany na dożywocie za zabójstwo matki

Aktor Ryan Grantham został skazany na dożywocie za zabójstwo...

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

Orlen przejmuje włosko-czeską firmę recyklingową Remaq

Orlen przejmuje kolejną firmę. Tym razem jest to Remaq,...

OLX z 2 zarzutami od UOKiK. Chodzi m.in. o przesyłki OLX

UOKiK postawił dwa zarzuty popularnej platformie sprzedażowej OLX. Chodzi...

Nagość na Instagramie? Koniec z tym! Serwis wprowadza nowe rozwiązanie

Nagość na Instagramie to chleb powszedni, dlatego też Meta...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj