127
Views

Życie w czasach pandemii nie jest tak proste, jak kiedyś. Google próbuje w każdy sposób nam to ułatwić. Dlatego też w Google Maps pojawią się nowe funkcje, a jedna z nich na pewno przyda nam się w tych trudnych czasach.

Google Maps z nową ciekawą funkcją

W dużych skupiskach ludzi bardzo łatwo zarazić się wirusem COVID-19. Takie zjawiska możemy zauważyć w publicznym transporcie, dlatego też gigant z Mountain View przygotował nową funkcję do swojej aplikacji Google Maps. Funkcja pozwoli nam sprawdzić ilość pasażerów znajdujących się w danym pojeździe transportu publicznego.

Przeczytaj także: Zakładki Google przestaną działać po 30 września!

Nowa funkcja Google Maps będzie dostępna w 10 tysiącach miast w stu krajach. Na tę chwilę nie ma informacji, w których miastach w Polsce funkcja będzie dostępna. Można się domyśleć, że będą to największe z nich. Nowa funkcja map pozwoli sprawdzić, czy pociąg lub autobus jest przeludniony. To pozwoli nam uniknąć dużych skupisk ludzi. Dane zbierane są za pomocą opinii użytkowników, algorytmów SI i danych analitycznych przeludnienia z przeszłości.

To jednak nie wszystko, bo gigant z Mountain View przygotował coś jeszcze

Funkcja przeludnienia środków transportu w Google Maps to nie wszystko, co otrzyma aplikacja. Jeśli korzystamy z aplikacji Map Google na urządzeniach z systemem Android i mamy włączoną usługę lokalizacji, to aplikacja będzie w stanie pokazać, gdzie i ile czasu spędzaliśmy w sklepach, na lotniskach czy innych miejscach publicznych. Dostępne będą także dane na temat pokonanego dystansu i czy pokonywaliśmy go na pieszo, rowerem czy może pojazdem mechanicznym.

Wszystkie funkcje powoli pojawiają się w aplikacji Mapy, dlatego też wkrótce wszyscy użytkownicy będą mieli do nich dostęp.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.