Gry mobilne deklasują konsole i komputery PC!

Mogłoby się wydawać, że na rynku gamingowym dominują gry konsolowe i na komputery PC. Nic bardziej mylnego! Według najnowszych analiz rynku konsumenckiego przeprowadzonych przez App Annie i IDC gry mobilne deklasują swoją konkurencję!

Mogłoby sie wydawać, że gry na smartfony i tablety wcale nie radzą sobie tak dobrze

Konsolowcy i PC-towcy bardzo często patrzą na gry mobilne z „politowaniem”. Nie ma się co dziwić, ponieważ sami mogą grać w gry AAA. Tytuły najwyższej jakości posiadają wszystko, czego można oczekiwać od gier – wspaniałą grafikę, fabułę i rozwinięte mechaniki. W przypadku gier mobilnych trudno tego doświadczyć. Tytuły na smartfony i tablety są często bardzo proste i nie wymagają od gracza dużych umiejętności.

Przeczytaj także: Najbardziej kultowe gry strategiczne. Jak trzymają się po tylu latach?

Reklama

Gry mobilne to rozgrywka na kilka minut w ciągu dnia. Osobiście, najcześciej w gry tego typu gram, gdy czekam na swoją kolej u lekarza czy w urzędzie. Tak jak większość graczy komputerowych i konsolowych, nie zwracam zbyt dużej uwagi na gry mobilne. A to jak się okazuje, błąd, ponieważ gry mobilne rządzą rynkiem, deklasując tytuły PC-towe i konsolowe!

Gry mobilne deklasują konsole i komputery PC!
Gry na urządzenia mobilne generują większe zyski niż tytuły stworzone na konsole i komputery PC.

Gry mobile zdominują rynek. I to bardzo!

Według przeprowadzonych przez App Annie i IDG analiz możemy zobaczyć, że rynek gier mobilnych miażdży na głowę produkcje na konsole i komputery. Przewiduje się, że rynek gier mobilnych przyniesie w tym roku do 120 miliardów dolarów. Dla porównania, rynek gier konsolowych i PC-towych, wygeneruje łącznie „jedynie” 84 miliardy dolarów! Różnica jest kolosalna!

Według raportów App Annie i IDG, na rynek mobilny w tym roku gracze wydadzą około 120 miliardów dolarów. Gry PC, w tym Mac, wygenerują zyski na poziomie 41 miliardów dolarów, a w przypadku konsol będzie to 39 miliardów. Najmniej przychodów przyniosą gry z handheldów, bo będzie to około 4 miliardy USD. Z czego wynika taka różnica?

gry mobilne
Gry mobilne rządzą rynkiem.

Taki wynik możliwy jest dzięki reklamom, które wyświetlają się praktycznie przy każdym pokonanym poziomie. Oczywiście nie tyczy się to każdego tytułu, jednak darmowe gry mobile zarabiają na siebie właśnie w ten sposób. Gry komputerowe i konsolowe nie korzystają z tego typu rozwiązań. Za tytuły te płacimy raz i nie mamy do czynienia z żadnymi reklamami. Sposób monetyzacji w przypadku gier mobilnych jest bardziej rozwinięty, co przenosi się na tak dobre wyniki.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama