197
Views

Wyszło do kolejnego wielkiego wycieku danych. Haker lub grupa cyberprzestępców weszła w posiadanie informacji na temat około miliarda obywateli Chin. Dane trafiły w ręce przestępcy z bazy policji w Szanghaju. Po jakimś czasie trafiły one na sprzedaż.

Wielki wyciek danych w Chinach

Z racji tego, że dookoła nas znajduje się nowoczesna technologia, która pozwala nam na segregowanie danych, ataki hakerskie stały się codziennością. Nawet miejsca, w których w teorii poufne dane powinny być bezpieczne, nie są w stanie zatrzymać cyberprzestępców. Haker lub grupa hakerska weszła w posiadanie danych miliarda chińskich obywateli.

Przeczytaj także: Google. Gigant usunie wizyty w klinikach aborcyjnych z historii lokalizacji użytkownika

Dane zostały wykradzione z serwera bazy danych szanghajskiej policji. Jeden z hakerów, który prawdopodobnie jest odpowiedzialny za ten “skok”, poinformował, że wszedł w posiadanie bazy danych zawierającej ogromną ilość informacji na temat chińskich obywateli. Plik ma ważyć aż 23 TB! Dane zawierają imiona, nazwiska, miejsca urodzenia, adresy, numery telefonów i informacje o dowodach osobistych.

Haker ukradł nie tylko dane obywateli, ale także informacje dotyczące przestępstw

Osoba, która włamała się do bazy danych policji znajdującej się w Szanghaju, weszła w posiadanie aż 23 TB danych miliarda chińskich obywateli. Oprócz poufnych danych znajdują się tam również informacje o przestępstwach datowanych od 1995 roku! The Wall Street Journal potwierdził prawdziwość niektórych danych poprzez wykonywanie telefonów do osób, których dane znalazły się na skradzionej liście.

wyciek numerów haker

Oczywiście po wykradnięciu danych z bazy chińskiej policji, cyberprzestępca postanowił je sprzedać. 23 TB poufnych informacji osobistych oraz szczegółów na temat przestępstw z ostatnich 27 lat można kupić za 10 Bitcoinów. Dane były przechowywane na chmurze Aliyun, należącej do Alibaby.

Źródło: Engadget

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.