Motocykle firmy Harley-Davidson od zawsze zwracały na siebie uwagę. Legendarna marka w swojej ofercie posiada pojazdy cechujące się różną stylistyką. Teraz jednak amerykański producent kieruje swoją uwagę również na inny rynek. W gamie firmy należącej do producenta motocykli pojawi się rower elektryczny, którego cena jest dość zaskakująca.

Harley-Davidson przechodzi na elektryczność

Uosobieniem motocykli marki Harley-Davidson były i w dalszym ciągu są pojazdy z silnikami spalinowymi. Amerykańska firma, tak samo, jak i większość producentów pojazdów jedno, czy dwuśladowych powoli przedstawia swoje elektryczne odpowiedniki. W ostatnim czasie marka przedstawiła swój pierwszy elektryczny motocykl LiveWire One. Akumulatory, które znajdują się w pojeździe, oferują zasięg na poziomie 235 kilometrów.

Przeczytaj także: TRYBECO Terra 28 – test. Rower elektryczny, który pozytywnie zaskakuje

Producent wycenił swój pierwszy elektryczny motocykl na 34 880 euro, co w przeliczeniu na złotówki wynosi około 160 tysięcy. Pojazd ten prezentuje się bardzo stylowo, łącząc w sobie ducha Harley-Davidson oraz futurystyczny wygląd. Jednak nie jest to jedyny elektryczny projekt, w który zainwestowała swoje środki amerykańska firma.

Serial 1 prezentuje nowy elektryczny rower

Serial 1 to marka należąca do firmy Harley-Davidson, która zajmuje się produkcją rowerów. W ofercie producenta pojawił się model MOSH/TRIBUTE, który jest rowerem elektrycznym. Stylistyka roweru jest bardzo ciekawa, ponieważ producent zdecydował się tutaj na wykorzystanie stylu retro. Widać to przede wszystkim na siodełku oraz kierownicy. Gruba rama również prezentuje się bardzo stylowo. Największą jednak uwagę zwracają na siebie opony w kolorze bieli. Akumulatory oferują zasięg w granicach od 35 do 105 mil, w zależności od trybu, powierzchni i fizycznej jazdy użytkownika.

Jak się okazuje rower Serial 1 MOSH/TRIBUTE jest modelem należącym do edycji limitowanej. Rower powstanie w nakładzie 650 sztuk, a jego sprzedaż ma rozpocząć się w czwartym kwartale tego roku. Rower firmy należącej do Harley-Davidson został wyceniony w przedsprzedaży na 5 999 USD, czyli około 24 tysiące złotych. Warto jednak zaznaczyć, że pojazd ten jest wizualnie zmodyfikowanym odpowiednikiem modelu MOSH/CITY znajdującego się w ofercie firmy Serial 1.