145
Views

A jednak. Po zaciętym spotkaniu Argentyna – Australia, które zakończyło się wynikiem 2:1, poznaliśmy drugą reprezentację, która dostała się do ćwierćfinałów MŚ 2022. Holandia vs Argentyna zobaczymy 9.12 o godzinie 20:00.

Świetny mecz. Naprawdę przyjemnie oglądało się zarówno Argentynę, jak i Australię. Można śmiało powiedzieć: szkoda, że Australia nie doprowadziła do dogrywki, a było bardzo blisko. Tak czy inaczej, Messi i koledzy byli lepsi, czego efektem był wynik 2:1. Zaczął strzelanie Messi (35 minuta), następnie skuteczny był Alvarez (57 minuta). Bramkę samobójczą ma zaliczoną Fernandez (77 minuta) – a to za sprawą rykoszetu – piłka przypadkowo odbiła się od zawodnika Argentyny, przez co bramkarz tak naprawdę nie miał szans. Warto dodać, że sędzią głównym podczas tego spotkania był Polak, Szymon Marcinak.

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!

Holandia vs Argentyna – pierwsza para ćwierćfinałów MŚ 2022

Australia grała świetnie. Jej zawodnicy nie bali się rywala, który przecież dla wielu jest potentatem do tego by zdobyć Mistrzostwo Świata. Widać było wiele ataków, naprawdę dobrych sytuacji. Tak czy inaczej, Argentyńczycy byli lepsi i to oni przechodzą dalej. Czy jednak jest to faktycznie drużyna, która może dojść do finału? Nie jestem tego pewny w stu procentach. Chociaż, MŚ 2022 w Katarze jest bardzo nieobliczalna. Przecież z grupy nie weszły takie reprezentacje jak chociażby Niemcy czy Belgia.

Warto również zaznaczyć, że tak naprawdę faktycznie mógłby być remis, bowiem w 56 minucie duży błąd popełnił bramkarz Australii. To właśnie przez jego kiks Julian Alvarez – reprezentant Argentyny przejął piłkę i w bardzo prosty sposób “umieścił” ją w siatce. A szkoda, bo mogło być bardzo ciekawie.

Meksykanie lekceważą naszą kadrę! "Druga najsłabsza drużyna z Europy"!

Australia – Argentyna. Messi i jego koledzy przechodzą do ćwierćfinału

Kto wie, może gdyby nie wspomniany błąd. Gdyby udało się Australii strzelić w końcówce spotkania, mecz przebiegałby zupełnie inaczej. To jednak historia, a Australia musi pogodzić się z wynikiem końcowym. Za kilka dni zobaczymy kolejne spotkanie, w którym zobaczymy, kto przejdzie do półfinałów – Argentyna czy Holandia, która wyeliminowała USA. Jak myślicie?

Źródło zrzutów ekranowych: TVP Sport.

Kategoria artykułu
Sport
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.