Hoonipigasus to Porsche jak z jakiejś gry komputerowej, do której dobrał się 10-letni Ken Block. A tak na poważnie to całkiem ciekawie zrobione, 1400-konne 911 do bicia rekordów Pikes Peak.

Hoonipigasus
Hoonipigasus nową zabawką Kena Blocka

Hoonipigasus na Pikes Peak już 26 czerwca

To właśnie na tą imprezę szykowane jest nowe auto Kena Blocka. A specjalnie dla niego stworzyła go firma BBi Autosport. Jest to również element współpracy z koncernem Volkswagena, gdyż w zeszłym roku Hoonigan pożegnał się z Fordem.

Sam wygląd przypomina niegdysiejsze Porsche 911 RSR, a kolorystyka nawiązuje do modelu z 1971 Porsche 917/20 zwanego “Pink Pig”, czy startującego w 24 godzinnym Le Mans 911 RSR.

Co skrywa “świnka”?

Hoonipigasus nową zabawką Kena Blocka
Hoonipigasus nową zabawką Kena Blocka

Technologiczny majstersztyk w skrócie. Zastosowano m.in samo-podnoszące się zawieszenie, które używa GPS oraz ich koordynat bazujących na zeszłorocznej telemetrii z wyścigu Pikes Peak.

Pod maskę, a raczej za kierowcę, gdyż to centralnie umieszczona jednostka, trafił 6-cylindrowy 4-litrowy boxer z dwiema turbinami. Motor generuje kolosalne 1400 koni mechanicznych. Napędza on obie osie przy wadze auta wynoszącej zaledwie 1000 kilogramów.

Hoonipigasus nową zabawką Kena Blocka
Hoonipigasus nową zabawką Kena Blocka

Pikes Peak International Hill Climb

Hoonipigasus weźmie udział w setnej już edycji Pikes Peak, a dokładniej w klasie Open, czyli będzie walczyć dosłownie o najwyższą stawkę. Wyzwanie można będzie oglądać już 26 czerwca. Dla niewtajemniczonych, informacje o Pikes Peak znajdziecie tutaj.

Co ciekawe, to nie pierwszy taki występ Kena Blocka. Brał on już udział w 2005 roku ze swoim autem Group N i mocą ledwo 200 KM, a w 2017 roku ze swoim 1965 Ford Mustang Hoonicorn RTR V2 nagrał “Climbkhana”.