95
Views

Wygląda na to, że przez nacisk Stanów Zjednoczonych, kraje europejskie zrezygnują z technologii dostarczanej przez firmę Huawei.

Huawei wycofuje się z Europy! Co to oznacza dla klientów?
Huawei wycofuje się z Europy! Co to oznacza dla klientów? Źródło: komputerswiat

Co oferuje firma Huawei?

Wiadomo nie od dziś, że firma podpadła Stanom Zjednoczonym i oficjalnie chodziło o szpiegowanie i to właśnie między innymi dlatego nie doświadczymy usług firmy Google w ich produktach. Nie mniej warto zauważyć, że tak ogromny producent na rynku ma wiele działów i nie opiera swojej działalności tylko na smartfonach, smartwatchach czy laptopach. Oferuje on również rozwiązania infrastruktury telekomunikacyjnej, które są niezbędne do łączności 5G.

Przeczytaj także: Oto rzeczy, które najlepiej sprzedają się w Dark Webie

Huawei wycofuje się z Europy! Co to oznacza dla klientów?
Huawei wycofuje się z Europy! Co to oznacza dla klientów? Źródło: ithardware

Czy faktycznie Huawei wycofa się z Europy?

Mówi się o tym, że Stany Zjednoczone skutecznie przekonały europejskie kraje, które mają nie godzić się na budowę infrastruktury i finalnie wygląda na to, że jedynie pozostanie w kilku europejskich krajach tj. Niemcy, Hiszpania oraz Węgry. Aktualnie ciężko powiedzieć jak to wpłynie na poszczególnych klientów, wiadomo jednak, że Chiny mogą zdecydowanie szybciej rozwinąć sieć 5G i kolejne standardy łączności bezprzewodowej. Natomiast jeśli obawiacie się, że wszystkie urządzenia marki znikną z polskich sklepów to możecie się uspokoić. Nic z tych rzeczy nie będzie miało miejsca.

Źródło: politico

Tagi:
·
Kategoria artykułu
Nowe technologie
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.