InPost bardziej przyjazny osobom z problemami zdrowotnymi

Paczkomaty InPost to obecnie najpopularniejsza forma wysyłania i odbierania paczek. Polska firma regularnie się rozwija i teraz wprowadza rozwiązania, które mają być pomocne dla osób niepełnosprawnych, niskorosłych czy o niskim wzroście.

Firma pnie się w górę

Polska firma InPost może świętować same sukcesy. Z paczkomatów rozstawionych w całej Polsce korzystają miliony użytkowników i potwierdzenie tego można zobaczyć w statystykach. Co więcej, InPost stał się liderem, jeśli chodzi o dostawy kurierskie. Jak wynika z raportu Gemius E-commerce, ponad 77% badanych decyduje się na wybranie usług tej firmy.

Przeczytaj także: Nowa forma oszustw na OLX! Uważajcie podczas zakupów!

Reklama

Za polską firmą wśród ankietowanych znalazły się takie firmy kurierskie jak DPD i DHL. Dodatkowo firma może pochwalić się tym, że jest jednym z powodów, dlaczego ludzie korzystają z zakupów online. Głównym powodem w tej kwestii są formy zwrotu towaru. Teraz InPost jeszcze bardziej otwiera się na klienta i wprowadza udogodnienia dla osób z problemami zdrowotnymi.

InPost uruchamia nową funkcję

Strefa Ułatwionego Dostępu, bo tak ma nazywać się nowa opcja odbioru przesyłek, to rozwiązanie skierowane do osób niskich, niskorosłych lub niepełnosprawnych, poruszających się np. na wózku inwalidzkim. Będzie ona dostępna w aplikacji mobilnej. Po wybraniu tej opcji paczki będą umieszczane w niższych skrytkach. Aby ją aktywować, wystarczy wejść w szczegóły przesyłki i ją aktywować. Możliwe jest to tylko wtedy, gdy przesyłka nie będzie miała statusu „wydana do doręczenia”.

InPost, wprowadzając nową opcję, jednocześnie apeluje, aby korzystać z niej rozsądnie, ponieważ wybrać może ją każdy. W przypadku kiedy mniejsze skrytki zostaną zajęte, kurier paczkę będzie musiał umieścić wyżej, co wiąże się z trudnością dla osób z problemami zdrowotnymi lub niskimi. Wprowadzenie nowej opcji jest odpowiedzią dla użytkowników, którzy prosili o takie rozwiązanie.

Źródło: HandelExtra

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama