IQOS zamiast tradycyjnych papierosów
IQOS zamiast tradycyjnych papierosów

IQOS v2.4 Plus – alternatywa dla tradycyjnych papierosów

IQOS, czyli coś co podgrzewa tytoń

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem zdecydowanym przeciwnikiem palenia i oczywiście odradzam próbowania papierosów, które to mogą sprawić, że popadniemy w nałóg. Nie namawiam także do korzystania z IQOS, a przedstawiam jego właściwości. Muszę także wspomnieć, że artykuł ten z racji tematu palenia papierosów przeznaczony jest jedynie dla osób pełnoletnich.

Sam producent także doskonale wie, że palenie szkodzi. Dlatego też na swojej stronie internetowej umieścił informacje o tym, że produkt ten nie jest wolny od ryzyka, jest także przeznaczony dla osób pełnoletnich. Odradza się stosowanie IQOS osobom, które rzuciły palenie lub też nigdy nie zaczynały tego nałogu. Nie jest to także alternatywa dla rzucenia palenia.

Czym jest IQOS tak naprawdę?

IQOS to nowa technologia na rynku, pierwsza w Polsce. Producent zastosował tak zwane wkłady tytoniowe. Co jednak ważne, tytoń się nie spala. Następuje jego podgrzanie. W teorii oznacza to zmniejszenie obecności czynników rakotwórczych, a więc substancji smolistych o średnio 90-95%. Dlatego tak wiele razy podkreślamy, że nadal jest to produkt, który może szkodzić naszemu zdrowiu.

Warto dodać, że zmniejszony jest tu także problem dymu, który jest zdecydowanie mniej intensywny. Jako ciekawostkę również dodam to, że dym powstaje w wyniku spalania. Tu takowe nie występuje, dlatego też IQOS wytwarza tak zwany aerozol. Tak czy inaczej, zamach jest mniej przykry, nie ma też popiołu. Jeśli zużyjemy wkład, możemy go po prostu wyrzucić do kosza.

IQOS w praktyce

Testowana przeze mnie wersja IQOS to model zaktualizowany. Wprowadzono szereg zmian, które mają usprawnić korzystanie z podgrzewacza. Przede wszystkim ładowanie urządzenia według producenta jest o wiele szybsze. Model ten posiada wibracje, które sygnalizują nadchodzący koniec palenia. Mało tego, ma on moduł Bluetooth.

Zapewne wielu z Was zastanawia się do czego przyda się łączność bezprzewodowa. Ma ona parować IQOS-a z naszym smartfonem. Następnie poinformuje nas o statusie sprzętu i zasugeruje najbliższe sklepy z artykułami do naszego podgrzewacza.

Podsumowanie

Jak widać, jest to dość ciekawa alternatywa dla klasycznych papierosów. Samo palenie jest dość… przyjemne dla palaczy, aczkolwiek wielu z nich narzeka na to, że wkład jest bardzo krótki, a więc i palenie nie trwa długo. Ogólnie sam pomysł zmniejszenia substancji smolistych jest jak najbardziej pochwalam. Raz jeszcze zaznaczę – najlepszym pomysłem będzie całkowite rzucenie palenia tytoniu. To wszystko dla naszego zdrowia, które powinno być priorytetem.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Ranking smartfonów - sierpień i wrzesień 2019
Ranking smartfonów – sierpień i wrzesień 2019