IQOS v2.4 Plus – alternatywa dla tradycyjnych papierosów

IQOS, czyli coś co podgrzewa tytoń

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem zdecydowanym przeciwnikiem palenia i oczywiście odradzam próbowania papierosów, które to mogą sprawić, że popadniemy w nałóg. Nie namawiam także do korzystania z IQOS, a przedstawiam jego właściwości. Muszę także wspomnieć, że artykuł ten z racji tematu palenia papierosów przeznaczony jest jedynie dla osób pełnoletnich.

Sam producent także doskonale wie, że palenie szkodzi. Dlatego też na swojej stronie internetowej umieścił informacje o tym, że produkt ten nie jest wolny od ryzyka, jest także przeznaczony dla osób pełnoletnich. Odradza się stosowanie IQOS osobom, które rzuciły palenie lub też nigdy nie zaczynały tego nałogu. Nie jest to także alternatywa dla rzucenia palenia.

IQOS v2.4 Plus – alternatywa dla tradycyjnych papierosów

Czym jest IQOS tak naprawdę?

IQOS to nowa technologia na rynku, pierwsza w Polsce. Producent zastosował tak zwane wkłady tytoniowe. Co jednak ważne, tytoń się nie spala. Następuje jego podgrzanie. W teorii oznacza to zmniejszenie obecności czynników rakotwórczych, a więc substancji smolistych o średnio 90-95%. Dlatego tak wiele razy podkreślamy, że nadal jest to produkt, który może szkodzić naszemu zdrowiu.

Warto dodać, że zmniejszony jest tu także problem dymu, który jest zdecydowanie mniej intensywny. Jako ciekawostkę również dodam to, że dym powstaje w wyniku spalania. Tu takowe nie występuje, dlatego też IQOS wytwarza tak zwany aerozol. Tak czy inaczej, zamach jest mniej przykry, nie ma też popiołu. Jeśli zużyjemy wkład, możemy go po prostu wyrzucić do kosza.

IQOS v2.4 Plus – alternatywa dla tradycyjnych papierosów

IQOS w praktyce

Testowana przeze mnie wersja IQOS to model zaktualizowany. Wprowadzono szereg zmian, które mają usprawnić korzystanie z podgrzewacza. Przede wszystkim ładowanie urządzenia według producenta jest o wiele szybsze. Model ten posiada wibracje, które sygnalizują nadchodzący koniec palenia. Mało tego, ma on moduł Bluetooth.

Zapewne wielu z Was zastanawia się do czego przyda się łączność bezprzewodowa. Ma ona parować IQOS-a z naszym smartfonem. Następnie poinformuje nas o statusie sprzętu i zasugeruje najbliższe sklepy z artykułami do naszego podgrzewacza.

IQOS v2.4 Plus – alternatywa dla tradycyjnych papierosów

Podsumowanie

Jak widać, jest to dość ciekawa alternatywa dla klasycznych papierosów. Samo palenie jest dość… przyjemne dla palaczy, aczkolwiek wielu z nich narzeka na to, że wkład jest bardzo krótki, a więc i palenie nie trwa długo. Ogólnie sam pomysł zmniejszenia substancji smolistych jest jak najbardziej pochwalam. Raz jeszcze zaznaczę – najlepszym pomysłem będzie całkowite rzucenie palenia tytoniu. To wszystko dla naszego zdrowia, które powinno być priorytetem.

IQOS v2.4 Plus – alternatywa dla tradycyjnych papierosów

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Hikvision E3000 – test nowego dysku SSD z interfejsem PCIe

Hikvision postanowił wprowadzić wejść na zupełnie nowy rynek -...

Logitech G713 – klawiatura dla lubiących się wyróżniać

Logitech Aurora to nowa seria peryferii od szwedzkiego producenta...

Jerzy Brzęczek został zwolniony z Wisły Kraków!

Wisła Kraków w poprzednim sezonie spadła do I Ligi...

Promocja Circle K na paliwo nadal trwa. Jak odebrać rabat?

Większość stacji paliwowych wycofało już swoje rabaty na paliwo,...

Chelsea vs AC Milan. Gdzie oglądać mecz Ligi Mistrzów na żywo?

Po wczorajszych emocjach związanych z powrotem Ligi Mistrzów dziś...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawa recenzja 🙂 jakby ktoś chciał taniej o 15zł któryś model i 5 paczek heets free (3 w przesyłce i 2 w formie kodu po rejestracji w iqos club) kod EXQLOAN do użycia w punktach iqos oraz na ich stronie www 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj