Oto najlepiej sprzedające się auto w Europie! Szokujące pierwsze miejsce; Kierownica w Tesli unieruchamia się w trakcie jazdy!
184
Views

Nowoczesne samochody mają to do siebie, że zostały wyposażone w nowe technologie, które mają nam ułatwić życie. Oczywiście te najlepsze kryją się za paywallem – chcesz, to płać. Jailbrake Tesli omija wszystkie te zabezpieczenia i daje dostęp do najbardziej zaawansowanych systemów, włącznie z autonomiczną jazdą. Producent będzie miał problem z eliminacją tego procederu.

Jailbrake Tesli odblokowuje funkcje ukryte za paywallem

Nieautoryzowany jailbreak Tesli umożliwia właścicielom zdobycie dostępu do różnorodnych płatnych funkcji, które normalnie normalnie kryją się za dodatkową opłatą. Jednym z najbardziej ekscytujących aspektów tego osiągnięcia jest możliwość aktywacji systemu autonomicznej jazdy w samochodach, który był wcześniej zarezerwowany dla najdroższych wersji pojazdu.

Oto najlepiej sprzedające się auto w Europie! Szokujące pierwsze miejsce; Kierownica w Tesli unieruchamia się w trakcie jazdy!; Jailbrake Tesli odblokowuje płatne funkcje. Producent bezradny
Jailbrake Tesli odblokowuje płatne funkcje. Producent bezradny

Przeczytaj także: Kierownica w Tesli unieruchamia się w trakcie jazdy!

Zaskakujący jest fakt, że ta nieautoryzowana metoda jailbreake Tesli zdaje się omijać wszelkie zabezpieczenia wprowadzone przez producent, co otwiera drzwi do różnorodnych funkcji w ramach użytkowania pojazdu. Nie jest jeszcze jasne, jakie działania podejmie Tesla w odpowiedzi na to naruszenie zabezpieczeń ich pojazdów, ale firma z pewnością spróbuje wyeliminować lukę w zabezpieczeniach swoich aut.

Naukowcy ostrzegają. Obejście ujawnia wrażliwe dane

Problem polega na tym, że nie jest pewne czy Tesla będzie mogła poradzić sobie z tym nadużyciem za pomocą aktualizacji systemu. Z racji tego, że jest to exploit sprzętowy, Jailbrake Tesli wymaga fizycznego podpięcia się do samochodu, dzięki czemu hakerzy obchodzą zabezpieczenia i uzyskują dostęp do wszystkich funkcji kryjących się za paywallem. Co ciekawe, exploit pozwala na odblokowanie funkcji nawet w regionach, w których te nie są oficjalnie dostępne (autonomiczna jazda nie działa w Europie).

Dysk Tesla będzie kosztował fortunę. Komu się przyda?; Kierownica w Tesli unieruchamia się w trakcie jazdy!; Jailbrake Tesli odblokowuje płatne funkcje. Producent bezradny
Hakerzy potrafią odblokować system autonomicznej jazdy za pomocą jailbrake.

Oczywiście tego typu modyfikacja nie jest zbyt bezpieczna. Naukowcy z Politechniki Berlińskiej, którzy odpowiadają za odkrycie jailbrake podkreślają, że uzyskany przez nich klucz szyfrujący, który uwierzytelnia auto w sieci producenta, pozwala na odblokowanie większej ilość funkcji. Co więcej, byli oni w stanie wyciągnąć z testowego auta informacje na temat jego ostatniej lokalizacji, kontakty, dziennik połączeń i spotkania w kalendarzu, które zapisał właściciel samochodu.

Źródło: Opr. wł./Engadget

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.