Absurdów w Polsce ciąg dalszy, czyli jak dostać karę za oszczędzanie na ogrzewaniu.

Pewna mieszkanka Gdyni za oszczędzanie na ogrzewaniu dostała 500 zł kary. Że co? Czy w Polsce spotykamy się z paradoksem, kiedy jedni mówią, żeby oszczędzać, a inni za to nas karzą?

oszczędzanie na ogrzewaniu
Absurdów w Polsce ciąg dalszy, czyli jak dostać karę za oszczędzanie na ogrzewaniu. fot. trójmiasto.pl / Maciej Czarniak

Oszczędzanie na ogrzewaniu karalne?

Na portalu trójmiasto.pl możemy przeczytać o dość kuriozalnej sytuacji z którą spotkała się Pani Aleksandra. Jak tłumaczy mieszkanka Gdyni, Spółdzielnia Mieszkaniowa Posejdon nałożyła na nią karę w postaci dopłaty do ogrzewania na kwotę prawie 500 zł. Ale dlaczego? Czy to nie sprzeczne z teorią naszych rządzących, że oszczędzanie na ogrzewaniu w trudnych czasach jest kluczem do mniejszych rachunków? Jak widać, nie do końca.

Otóż, zgodnie z istniejącymi przepisami w sezonie jesienno-zimowym temperatura lokalu nie może spadać poniżej 16 stopni Celsjusza, żeby nie prowadziło to do wychłodzenia ścian i stropów mieszkań sąsiadujących. Tak stwierdza Pani Jolanta Kalinowska, prezes zarządu SM Posejdon. Co więcej, prezes zarządu uważa, że temperatura w mieszkaniu była zbyt niska i być może mieszkanie nie było ogrzewane w ogóle w sezonie jesienno-zimowym.

Spółdzielnia przedstawiła nawet dokładne wyliczenia ile kosztowałoby ogrzanie tego lokalu: 15,89 Gj x 80,31 = 1283,35 zł, gdzie obecne opłaty Pani Aleksandry to 682,07 zł za zużycie 8,493 Gj. Do tego została nałożona kara 496,18 zł co daje sumarycznie kwotę 1178,25 zł co jest według spółdzielni i tak o 105,1 zł niższą kwotą.

Absurdów w Polsce ciąg dalszy, czyli jak dostać karę za oszczędzanie na ogrzewaniu.
Absurdów w Polsce ciąg dalszy, czyli jak dostać karę za oszczędzanie na ogrzewaniu.

Dopłata ponad 70 procent?

Wychodzi z tych obliczeń, że gdynianka musi dopłacić SM ponad 70 procent do swojego obecnego rachunku. Twierdzi, że w mieszkaniu nigdy nie była utrzymywana temperatura poniżej 18 stopni Celsjusza, a jej oszczędzanie na ogrzewaniu polegało w gruncie rzeczy na przymykaniu zaworu głównego na czas nieobecności w mieszkaniu.

Czy w takim wypadku za zbyt niski rachunek Spółdzielnia Mieszkaniowa Posejdon ma prawo doliczyć mieszkance karę? Pani Aleksandra się nie zgadza i odmówiła płacenia. Ponadto powiedziała, że spółdzielnia już była w mieszkaniu sprawdzić liczniki i pracownicy nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości, a mieszkanie zamieszkiwane jest przez trzech lokatorów. Temperatura w pomieszczeniach wynosi 20-21 stopni.

Czy nie mamy do czynienia tutaj z paradoksem? Co na to minister Anna Moskwa, która twierdzi, że 17 stopni to temperatura zdrowa dla organizmu.

Absurdów w Polsce ciąg dalszy, czyli jak dostać karę za oszczędzanie na ogrzewaniu.
Absurdów w Polsce ciąg dalszy, czyli jak dostać karę za oszczędzanie na ogrzewaniu.

Sprawdź również nasze artykuły z kategorii polityka.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Skład na Meksyk! Tak zagramy o trzy punkty!

Już o 17:00 reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz...

Apple może kupić Manchester United? Jest jednym z trzech zainteresowanych!

Rodzina Glazerów od lat jest właścicielem legendarnego klubu z...

Anglia vs Iran. Czy Lwy Albionu wygrają swój mecz otwarcia?

Anglia vs Iran to pierwszy tego dnia mecz na...

Portugalia vs Ghana. Gdzie oglądać mecz?

Portugalia vs Ghana to mecz, na który z pewnością...

„Nie umiemy grać”. Wojciech Szczęsny ostro i w punkt!

Reprezentacja Polski zremisowała z Meksykiem w pierwszym meczu na...


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!