Już niedługo bankomaty będą barwić banknoty. Wiesz po co?
86
Views

Jeszcze w tym roku będziemy świadkami barwienia banknotów w bankomatach. W jakim celu zostanie wprowadzone takie rozwiązanie?

Bankomaty będą musiały barwić banknoty

Już niedługo bankomaty będą barwić banknoty. Wiesz po co?
Już niedługo bankomaty będą barwić banknoty. Wiesz po co? źróło: konto młodzieżowe

Do końca września 2023 roku banki muszą wdrożyć dodatkowe zabezpieczenie w bankomatach, które ma polegać na barwieniu banknotów podczas próby dostania się do wnętrza bankomatu przez przestępców. Takie rozwiązanie ma pomóc wyeliminować pieniądze pochodzące z przestępstwa. Nowe zabezpieczenia mają pojawić się w około 40% urządzeń.

Koszty są jednak wysokie. Banki marudzą.

Już niedługo bankomaty będą barwić banknoty. Wiesz po co?
Już niedługo bankomaty będą barwić banknoty. Wiesz po co? źródło: warszawa-gazeta

Oczywiście nowe rozwiązanie niekoniecznie odpowiada samym bankom, które muszą teraz dostosować swoje bankomaty, a to też wcale nie jest takie tanie, bowiem mowa o nawet 30-40% wartości samego bankomatu czy wpłatomatu, a dodatkowo czas wyznaczony na przystosowanie bankomatów wcale nie jest długi, a wręcz przeciwnie. Banki, więc informują, że wyznaczony cel do zrealizowania jest praktycznie niemożliwy.

Już niedługo bankomaty będą barwić banknoty. Wiesz po co?
wysadzanie banomatów wkrótce może nic nie dać

Koszt dostosowania maszyn do nowych wymogów może sięgać nawet 30-40% wartości bankomatu czy wpłatomatu. Biorąc pod uwagę koszty i czas, dostosowanie się sektora do przepisów wydaje się zadaniem niemal niemożliwym do zrealizowania – Tomasz Rokita, członek zarządu Diebold Nixdorf

Sprawdź również: Skończyłeś 40 lat? Rząd proponuje Ci udział w loterii

Źródło: Warszawawpigulce

Kategoria artykułu
Biznes
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.