152
Views

Kosmos jest wielką zagadką, którą ludzkość zdaje się rozwiązywać bardzo powoli. Wydaje się, że jest to “obszar”, który nie należy do nikogo. Kanada stwierdziła, że przestępstwa popełnione na Księżycu przez obywatela tego kraju nie będą bezkarne i ustawiła poprawkę, która pozwala im na ściganie księżycowych przestępstw.

Kanada daje sobie prawo do sądzenia kosmicznych przestępstw, jak tych dokonanych w ich kraju

Na świecie znajdziemy wiele ciekawych przepisów oraz praw, które egzekwowane są w poszczególnych krajach. Kosmos wydaje się miejscem, w którym popełnianie przestępstw może ujść na sucho. Nic bardziej mylnego. Swego czasu Kanada ustanowiła prawo, które pozwala ścigać przestępstwa popełnione na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Teraz wprowadziła poprawkę o obszar Księżyca.

Księżyc w pięknej postaci będzie widoczny już niebawem! NASA Kanada
Kanada będzie ścigać księżycowych przestępców. Ustawa przegłosowana!

Przeczytaj także: NASA wyśle na Księżyc kobiece manekiny. Co ma na celu ten ruch i dlaczego jest tak ważny?

Tak, Kanada stwierdziła, że przestępstwa popełnione przez kanadyjskiego obywatela, które zostaną popełnione na Księżycu, nie mogą zostać niezauważone i stwierdziła, że jako kraj będzie ścigała takie wykroczenia. Za przyjęciem nowego prawa, które zostało ustanowione w ramach ustawy budżetowej, głosowało łącznie 325 posłów, z czego 181 opowiedziało się za nim, a 144 przeciw.

Przestępstwo w kosmosie będzie sądzone, jak to dokonane na Ziemi

Kanada wprowadziła nowe prawo w ramach zwiększonego w ostatnich latach ruchu kosmicznego, generowanego głównie przez Stany Zjednoczone oraz fakt, że w niektórych z nich udział biorą astronauci pochodzący właśnie z kraju Klonowego Liścia. Jednym z członków misji Artemis II ma być Kanadyjczyk, dlatego też wprowadzając prawo ścigania kosmicznych przestępstw, kraj chce ubezpieczyć się w przypadku nieprzyjemnych wydarzeń/

W poprawce wprowadzonej przez kanadyjski rząd możemy przeczytać, że “jeśli kanadyjski członek załogi, który podczas misji dopuści się niechlubnego i zabronionego czynu lub zaniechania, które będzie odbierane jako przestępstwo, będzie podlegał oskarżeniu tak, jakoby popełnił go na terenie Kanady”.

Źródło: Phys

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.