Kiedy samochód Xiaomi SU7 trafi do sprzedaży? Już niebawem!
138
Views

Samochód Xiaomi SU7 został oficjalnie zaprezentowany światu. Zapowiadany od kilku lat elektryk ma oferować bardzo obiecujące osiągi. Kiedy trafi do sprzedaży?

Xiaomi przekuło plany w rzeczywistość

Swego czasu o samochodach elektrycznych, które będą wypuszczane pod brandingiem firm technologicznych na co dzień zajmujących się produkcją urządzeń mobilnych, telewizorów czy innych tego typu gadżetów, było naprawdę dużo. Do tego grona można było zaliczyć m.in. Apple, Oppo czy Xiaomi.

Przeczytaj także: Te opony Nokian zostały specjalnie przygotowane na polskie drogi

Na ten moment to ta ostatnia firma urzeczywistniła swoje plany i samochód Xiaomi SU7 został oficjalnie zaprezentowany. Elektryczne auto chińskiego producenta wyprzedziło więc Apple, które rzekomo ma tworzyć swój samochód we współpracy z Sony. Kiedy więc SU7 trafi na rynek?

Samochód Xiaomi SU7 wkrótce wyjedzie na drogi

Xiaomi planuje wprowadzić na rynek swoje pierwsze auto elektryczne, SU7 (Speed Ultra), w 2024 roku. Samochód w podstawowej wersji ma oferować przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w 5.28 sekundy (V-max 210 km/h), natomiast model Max osiąga pierwszą “setkę” w 2,78 sekundy (V-Max 265 km/h). Oba modele napędzane są silnikiem Xiaomi HyperEngine v6, kręcącym się aż do 21 tys. obr./min.

A jak z zasięgiem? Producent twierdzi, że samochód Xiaomi SU7 w wersji MAX może przejechać nawet do 800 km (pojemność akumulatora 101 kWh na pojedynczym ładowaniu, natomiast podstawowa wersja przejedzie 668 kilometrów (73,6 kWh). Auto ładuje się z mocą 800V, która może naładować baterię na 390 km w ciągu 10 minut.

Producent wyposażył go w system operacyjny “HyperOS” zasilany przez Qualcomm i będzie on kompatybilny z innymi urządzeniami tego producenta. Sam system autonomiczny Xiaomi Pilot jest napędzany chipami Nvidia Drive Orin – auto będzie mogło jeździć i parkować samodzielnie.

Jego sprzedaż ma ruszyć już w 2024 roku, jednak na ten moment nie podano informacji dotyczących ceny i dostępności na świecie.

Źródło i zdjęcia: Xiaomi @X

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.