tiger mosquito 49141 960 720
Komar Nopixgo

Komar wkrótce może przestać być naszym zmartwieniem

Wybawco, spraw, by żaden komar już nigdy nie zepsuł mi humoru

Czyżby nadchodziło lepsze jutro? Na Kickstarterze, czyli jednym z najpopularniejszych serwisów crowdfundingowych pojawiła się informacja o tym, że grupa ludzi pracuje nad urządzeniem, które ma sprawić, że komar, a najczęściej stado tych owadów już nigdy nie będzie nas irytować. Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę, ale szczerze mówiąc jestem ciekaw działania Nopixgo, bo tak nazywa się ten odstraszacz komarów. 

svg%3E

Jak to działa?

Być może już o tym wiedzieliście, ja na przykład nie, ale komary uciekają przed burzą. Jeśli tylko owad zobaczy, że nadchodzi deszcz przestaje myśleć o wypiciu naszej krwi. Dlatego też w Szwajcarii powstała opaska Nopixgo. Emituje sygnały elektromagnetyczne odstraszające komary. Za sprawą tego produktu komar zamiast szukać swojej ofiary zajmie się organizowaniem sobie dachu nad głową, aby uniknąć burzy. Jeśli rzeczywiście Nopixgo będzie skutecznie odstraszać owady wiele osób, które mają alergię na wszelakiego rodzaju spreje itp. będzie mogło w końcu odetchnąć z ulgą. Ba, już pomińmy irytujące brzęczenie i skuteczne psucie nam humoru. Komary przecież mogą przenosić wiele chorób. Fajnie, gdyby opaskę Nopixgo, której potencjalnie każdy komar będzie unikał jak ognia (czy burzy) zintegrować z tą fitnesową lub po prostu, ze smartwatchem, aby móc odstraszać owady praktycznie przez cały czas. 

Z niecierpliwością czekam na rozwój prac nad opaską, aczkolwiek nie jestem pewien, czy przez miesiąc producenci Nopixgo zdołają zebrać zakładaną przez siebie kwotę, która do najmniejszych nie należy. Z resztą, sami sprawdźcie jak to wygląda według autorów projektu. Wystarczy kliknąć w ten link

svg%3E