Koniec marzeń! Nie będzie auta Apple, projekt anulowany! Fot. Vanarama
131
Views

Auta Apple nie będzie! Jak podają najnowsze przecieki, gigant technologiczny zdecydował się na zaprzestanie prac nad swoim samochodem elektrycznym. Projekt, o którym mówiło się od kilku lat, oficjalnie został anulowany!

Auta Apple nie będzie. Projekt anulowany

Przez ponad dekadę mówiło się o tym, że gigant technologiczny pracuje nad swoim samochodem elektrycznym. Jego premiera, według ostatnich przecieków, miała nastąpić w ciągu czterech lat, jednak teraz wiemy już, że auta Apple nie będzie!

Przeczytaj także: Wstępna data premiery Apple Car ujawniona? Zobacz, czy dożyjesz

Jak podaje serwis Bloomberg, Apple zdecydowało się zakończyć projekt samochodu elektrycznego, w który przez ostatnie 10 lat gigant wpakował setki milionów dolarów. Dyrektor operacyjny Apple, Jeff Williams, oznajmił około 2000 pracownikom pracującym nad „Apple Car”, że projekt został odwołany. Informacja ta, według doniesień, była ogromnym zaskoczeniem.

Gigant powiedział “koniec”. Będą zwolnienia

Jak podaje Bloomberg, Apple zdecydowało się przenieść duży procent osób pracujących nad samochodem, do działu związanego z rozwojem sztucznej inteligencji. Niestety, nie obejdzie się bez zwolnień, ponieważ nad stworzeniem auta Apple pracowało setki inżynierów i projektantów samochodów.

Wstępna data premiery Apple Car ujawniona? Zobacz, czy dożyjesz
Koniec marzeń! Nie będzie samochodu Apple, projekt anulowany! Koncept oparty na doniesieniach, wykonany przez Tech Giants. Źródło: vanarama

Na początku tego roku, po sieci krążyły pogłoski, że projekt „Titan” został ograniczony. Firma miała porzucić plany stworzenia w pełni autonomicznego pojazdu. Gigant z Cupertino skupił się na pojeździe elektrycznym z mniejszą liczbą funkcji autonomicznych, który pod względem technologiczny miał być na równi z samochodami Tesla. Apple zamierzało wypuścić samochód około 2026 roku, jednak teraz plany te zostały całkowicie anulowane.

Źródło: MacRumors, Vanarama

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.