apple logo_2
106
Views

O samochodzie Apple słyszymy już od kilku lat, a rozwój elektrycznej motoryzacji i wejście na ten rynek przedsiębiorstw takich jak Xiaomi, tylko napędza plotki o samochodzie kalifornijskiego producenta. W sieci pojawiła się wstępna data premiery Apple Car. Czy jest na co czekać?

Elektryczna motoryzacja otworzyła drzwi wielu markom

Wraz z rozwojem rynku samochodów elektrycznych pojawiło się kilka marek, które do tej pory zajmowało się produkcją urządzeń mobilnych, czy RTV/AGD. Xiaomi kilka tygodni temu oficjalnie zaprezentowało swoje pierwsze auto, a kilka miesięcy temu potwierdzono informację o tym, że nad pojazdem pracuje też Sony, które weszło w partnerstwo z Hondą.

Przeczytaj także: Kiedy samochód Xiaomi SU7 trafi do sprzedaży? Już niebawem!

Od dawna mówi się także o samochodzie, który miałby stworzyć kalifornijski gigant technologiczny. Tak, chodzi o Apple Car przewijający się w plotkach już od kilku lat. Patrząc jednak na rynek samochodów elektrycznych, gigant z Cupertino w najbliższych latach może zmaterializować wszelkie przecieki i informacje. Zrobiło się o tyle ciekawie, że pojawiła się wstępna data premiery tego auta.

data premiery apple car, logo apple
W sieci pojawiła się potencjalna data premiery Apple Car, którą ujawnił Mark Gurman.

Wstępna data premiery Apple Car ujawniona

Apple Car to pojazd mistyczny, nad którym gigant z Kalifornii ma już pracować od kilku lat. Apple w żadne sposób nie zdradziło nawet rąbka tajemnicy, więc mówimy tutaj o prawdziwym, i być może nieistniejącym pomyśle, jednak rynek od kilku lat czeka na jakiekolwiek informacje na temat pojazdu.

Jak podaje Mark Gurman z Bloomberga, Apple Car miałby zadebiutować w 2028 roku i oferować autonomiczne funkcje. W sieci pojawiają się także informacje, sugerujące jakoby auto było całkowicie pozbawione kierownicy, co oczywiście oznaczałoby całkowicie autonomiczną jazdę. Czy tak będzie?

Projekt “Titan”, który rozpoczęto w 2015 roku, miałyby mieć swoje zakończenie po 13 latach, choć wydaje się, że na w pełni autonomiczną jazdę będzie za wcześnie. Niemniej jednak, informacje podane przez tak rzetelne źródło, jakim jest Gurman, z pewnością zwiększają ekscytację związaną z tym projektem.

Źródło: Bloomberg/ Źródło grafik koncepcyjnych: Vanarama

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.