Site icon MenWorld.pl

Kopał kryptowaluty w szkole. Ta musi zapłacić 76 tys. PLN za prąd

Kopał kryptowaluty w szkole. Ta musi zapłacić 76 tys. PLN za rachunek

Fot. Policja w Cohasset

Boom na kryptowaluty przeminął, jednak nie każdy chce się z tym pogodzić. Pracownik urzędu miasta kopał kryptowaluty w jednej ze szkół. Efekt? 76 tys. złotych rachunku za prąd!

Kopał kryptowaluty w pracy

Opłacalność kopania kryptowaluty jest obecnie bardzo niska. Niektórzy jednak się nie poddają i dalej wierzą, że jest to opłacalny biznes. Pracownik miasta Cohasset w stanie Massachusetts w USA kopał kryptowaluty w jednej ze szkół.

Przeczytaj także: Żabson wyjaśniony przez legendarną gwiazdę porno

39-letni Nadeam Nahas ze stanu Massachusetts postanowił wzbogacić się na kryptowalutach i nie stracić na tym ani złotówki. Założył on nielegalną kopalnię kryptowalut w szkole, w pomieszczeniu obok jej kotłowni. W pokoju znaleziono 11 koparek typu ASIC oraz specjalny system wentylacji, który miał zapewnić odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Jego przekręt został odkryty!

Rachunki za prąd o wartości 75 tys. złotych

Nahas był pracownikiem miasta Cohasset w stanie Massachusetts i postanowił wykorzystać lokalną szkołę do wzbogacenia się na kryptowalutach. Pełnił on funkcję koordynatora ds. ogrzewania i klimatyzacji, a potem był zastępcą dyrektora ds. obiektów budowlanych. Miał więc dostęp do budynków publicznych. W pomieszczeniu znajdującym się obok kotłowni szkoły umieścił 11 koparek kryptowalut. Dokumenty za zakup urządzeń potwierdziły, że farma funkcjonowała od kwietnia 2021 do grudnia 2022 roku.

Farmę wykryto podczas rutynowej inspekcji szkoły. Natrafiono na okablowanie, przewody wentylacyjne i ostatecznie na komputery w jednym z pomieszczeń, które nie powinny się tam znajdować. Po konsultacji z przedstawicielem miasta Cohasset okazało się, że jest to nielegalna kopalnia kryptowalut. Policja zidentyfikowała prawdopodobnego właściciela.

Okazał się nim 39-letni Nadeam Nahas, były już pracownik urzędu miasta, który z racji swojej funkcji, miał dostęp do publicznych budynków. Przez kilkanaście miesięcy pracy kopalnia wygenerowała rachunki za prąd o wartości 17 tys. dolarów, co w przeliczeniu daje nam ok. 75 tysięcy złotych. 24 lutego, podczas pierwszej rozprawy, mężczyzna nie przyznał się do zarzutów o wandalizm i kradzież energii. Kolejna zaplanowana została na 17 maja. Nie podano, jaka kara może go czekać.

Źródło: Boston Globe

Exit mobile version