139
Views

Czasy, kiedy ładowanie nowoczesnego smartfona przez ponad godzinę dawno minęły. Obecnie większość producentów korzysta z technologii szybkiego ładowania, która bardzo się rozwinęła. Zawsze jednak znajdzie się ktoś, kto będzie próbował wybić się nad konkurencję. W tym przypadku jest to Xiaomi, które przygotowuje się do masowej produkcji smartfonów z szybkim ładowaniem na poziomie 150 W! 

Ekstremalnie szybkie ładowanie – to m.in. oferuje Xiaomi

Obecne smartfony są bardzo wydajne i posiadają szereg technologii, które ułatwiają nam życie. Rozwiązania te potrzebują jednak energii, dlatego też w smartfonach montowane są coraz większe akumulatory. Duża bateria potrzebuje jednak czasu na naładowanie, jednak dzięki rozwojowi producenci wykorzystują technologię szybkiego ładowania, która napełnia baterię w ekstremalnie krótkim czasie. 

Przeczytaj także: Składany Google Pixel Notepad zadebiutuje w tym roku

Szybkie ładowanie smartfonów jest… szybkie! Obecnie najszybszą technologią ładowania telefonów dysponuje Xiaomi. W smartfonie Xiaomi 11T Pro znajdziemy ładowarkę HyperCharge o mocy 120W. Taka moc pozwala na naładowanie smartfona do pełna w około 15 minut! Robi wrażenie, nieprawda? Chiński producent pracuje jednak nad ładowarką, która zrobi to jeszcze szybciej!

xiaomi ładowanie
Ładowanie o mocy 150 W standardem w smartfonach Xiaomi?

15 minut to za długo? Wkrótce telefony będą ładować się szybciej

Xiaomi definitywnie chce wyprzedzić konkurencję o kilka dodatkowych kroków. Pomimo tego, że już teraz oferują najszybsze ładowanie na rynku, to pracują nad jeszcze bardziej wydajnym rozwiązaniem. Według najnowszych przecieków, które pojawiły się w sieci, producent z Państwa Środka testuje technologię szybkiego ładowania o mocy 150 W!

Testy te są już podobno na zaawansowanym etapie i lada moment Xiaomi uruchomi masową produkcję ładowarek o mocy 150 W! Sugeruje się, że rozwiązanie to trafi na rynek w momencie debiutu nowych flagowców producenta – MIX 5. Szybka ładowarka o mocy 150 W miałaby się znaleźć w zestawie z telefonem. 

Źródło: GSM Arena

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.