Fenomenalny Luka Doncić! Polak go zatrzymał, a on dał dziś NBA szkołę!
91
Views

Luka Doncić pokazał NBA, jak się gra. Słoweniec zagrał dziś fenomenalny mecz i poprowadził Dallas Mavericks do zwycięstwa nad New York Knicks pomimo tego, że na 30 sekund przed końcem meczu przegrywali jeszcze 9 punktami. Aż trudno sobie wyobrazić, że we wrześniu zatrzymał go Michał Sokołowski. 

Luka Doncić przeszedł do historii NBA

Słoweniec na co dzień grający w Dallas Mavericks rozgrywa niesamowity sezon w NBA. Luka Doncić jest jednym z głównych kandydatów do zdobycia statuetki Najbardziej Wartościowego Gracza sezonu zasadniczego (MVP) i dziś w nocy pokazał, dlaczego jest faworytem tego wyścigu. 

Luka Doncić - Polak go zatrzymał, a on dziś pokazał NBA, jak się gra!
Polak go zatrzymał, a on dziś pokazał NBA, jak się gra! Fot. Twitter Chrisitana Wood (po prawej)

Przeczytaj także: Peszko wbija szpilkę Michniewiczowi. “Ku***, jak wy gracie?!”

Na 30 sekund przed końcem meczu Dallas Mavericks przegrywali z New York Knicks 9 punktami. Luka Doncić rozgrywał fenomenalne spotkanie, jednak nie mógł liczyć na pomoc ze strony kolegów. Słoweniec stanął na lini rzutów wolnych na 4 sekundy przed końcem przy stanie 115 do 112. Trafił pierwszy rzut, a potem stało się coś, czego nie potrafił sobie wyobrazić nikt.

Wygrał mecz, którego po prostu nie dało się wygrać

Luka Doncić trafił pierwszego wolnego, a trafienie drugiego nie zmieniłoby nic, dlatego też Słoweniec musiał specjalnie chybić rzut i liczyć na to, że piłkę zbierze jego kolega z drużyny. Warto jednak zaznaczyć, że piłka musi trafić w obręcz. Jeśli rzuciłby ją o tablicę i nie trafiłaby w metalowy okrąg, piłkę dostaliby Knicks i byłoby po meczu. Rozgrywający Dallas rzucił piłkę, ta odbiła się od obręczy, sam ją złapał i z powietrza trafił za dwa punkty. 

Tym sposobem Luka Doncić zremisował spotkanie i doprowadził do dogrywki, w której Dallas Mavericks wygrali z drużyną z Nowego Jorku 126 do 121. Słoweniec zakończył to spotkanie z niesamowitą linijką – 60 punktów, 21 zbiórek i 10 asyst. Nikt nigdy w historii NBA nie miał takiej zdobyczy. 

Luka Doncić - Polak go zatrzymał, a on dziś pokazał NBA, jak się gra!_3
Luka Doncić poprowadził Mavs do zwycięstwa nad Knicks. Nieziemski występ!

Zawodnik pobił rekord punktowy organizacji, który wcześniej należał do Drika Nowitzkiego (53 punkty), zaliczył swoje 52 triple-double w swojej młodej karierze i poprowadził Mavs do zwycięstwa, które wydawało się po prostu niemożliwe. Aż dziwne, że jeszcze we wrześniu Słoweńca z gry wyłączył Michał Sokołowski, a Polska sensacyjnie pokonała panującego jeszcze wtedy mistrza Europy. 

Źródło: opr. wł., NBA/ Zdjęcia: NBA/ Twitter

Tagi:
·
Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.