Marek Papszun poprowadzi drużynę z Ligi Mistrzów?
131
Views

Marek Papszun po tym sezonie oficjalnie przestanie pełnić funkcję szkoleniowca Rakowa Częstochowa. Okazuje się, że polski szkoleniowiec może wkrótce wykonać ogromny krok w przód, ponieważ łączony jest z drużyną, która regularnie gra w Lidze Mistrzów. O jaki zespół chodzi?

Siedem lat pracy w Częstochowie

Polski szkoleniowiec objął Raków Częstochowa w 2016 roku, kiedy drużyna grała jeszcze w II lidze. Teraz, po latach drużyna Medalików regularnie bije się o mistrzostwo polski i walczy również w europejskich pucharach. Ogromną zasługę w tym wszystkim miał Marek Papszun, który stworzył tę drużynę od podstaw.

Przeczytaj także: Ile zarobił Lech Poznań dzięki grze w Europie? Ogromna kwota!

Marek Papszun poprowadzi drużynę z Ligi Mistrzów? Fot. Twitter @Rakow1921/Autor nieznany
Papszun poprowadzi drużynę z Ligi Mistrzów? Fot. Twitter @Rakow1921/Autor nieznany

Wszystko jednak ma swój początek i koniec i w poprzednim tygodniu Marek Papszun ogłosił, że po siedmiu latach spędzonych w Częstochowie pora na zmianę otoczenia. W ostatnich miesiącach trener łączony był z Legią Warszawa, jednak najnowsze informacje są zupełnie inne. Miałby on objąć drużynę z Ligi Mistrzów!

Marek Papszun poprowadzi Maccabi Hajfę?

Informacje o tym, że Marek Papszun łączony jest z Maccabi Hajfa, podały tamtejsze media. Plotki te potwierdził również izraelski dziennikarz i komentator sportowy, Inbal Manor. Przed Polakiem stałoby ogromne wyzwanie i musiałby się zmierzyć z niesamowitą presją, ponieważ klub ten ma ambicje regularnej gry w Lidze Mistrzów.

W tym sezonie drużyna z Izraela wystąpiła w grupie H, w której znajdowała się Benfica Lizbona, PSG oraz Juventus. Co prawda, zajęła ona ostatnie miejsce, jednak po drodze pokonała Juventus 3 do 0. Miałby on zastąpić utytułowanego, ale równie młodego szkoleniowca Baraka Barkhara.

Marek Papszun poprowadzi drużynę z Ligi Mistrzów?
Polski szkoleniowiec miałby zająć miejsce Baraka Bakhara. Fot. Wikipedia

Źródło: WP Sportowe Fakty/ Zdjęcia: Twitter @Rakow1921

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.