"Masz złośliwego raka płuc" zamiast "wesołych świąt". Wpadka przychodni!
156
Views

Święta to okres, w którym wysyłamy sobie życzenia, jednak brytyjska przychodnia popełniła ogromny błąd. Zamiast wysłania SMS z życzeniami, do pacjentów trafiła wiadomość, że mają złośliwego raka płuc!

“Masz złośliwego raka płuc”, taką wiadomość otrzymali pacjenci.

Przychodnia w Doncester w okresie bożonarodzeniowym chciała zrobić coś miłego i wysłać do swoich pacjentów życzenia świąteczne. W bazie danych znajduje się blisko 8 tysięcy pacjentów. Niestety, doszło do koszmarnej pomyłki, ponieważ zamiast życzeń świątecznych pacjenci otrzymali informacje o tym, że mają “złośliwego raka płuc”.

"Masz złośliwego raka płuc" zamiast "wesołych świąt". Wpadka przychodni!
“Masz złośliwego raka płuc” zamiast “wesołych świąt”. Wpadka przychodni!

Przeczytaj także: Czekasz dłużej niż 30 min na wizytę? Zwracają pieniądze!

Oczywiście taka informacja może mocno przybić, zwłaszcza że była ona niespodziewana. Wielu pacjentów pośpieszyło do przychodni, w której okazało się, że doszło do koszmarnej pomyłki. Wiadomość miała życzyć wesołych świąt, a nie informować o śmiertelnej chorobie.

Ogromny błąd brytyjskiej przychodni

W treści wiadomości, która trafiła do tysięcy pacjentów, widniała informacja o złośliwym raku płuc oraz sugestia, aby wypełnić formularz DS1500, który pozwala przyznanie śmiertelnie chorym osobom konkretnych świadczeń.

"Masz złośliwego raka płuc" zamiast "wesołych świąt". Wpadka przychodni!
Fatalna pomyłka brytyjskiej przychodni!

Kilka godzin później na numery telefonów przyszła druga wiadomość, która zawierała wyjaśnienia. Przychodnia przyznała się do popełnionego błędu i wyjaśniła, że pierwotna wiadomość miała zawierać życzenia bożonarodzeniowe.

Źródło: RP

Kategoria artykułu
Zdrowie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.