Mercedes uzyskał homologację dla autopilota poziomu 3!

Mercedes-Benz jako pierwszy producent samochodów na świecie zdobył homologację na system autonomicznej jazdy poziomu trzeciego, co oznacza, że wyprzedził tym samym Teslę.

Mercedes-Benz wyprzedził Teslę

Drive Pilot to system autonomicznej jazdy 3. stopnia Mercedes-Benz, który jako pierwszy producent na świecie uzyskał homologację na to rozwiązanie. Autopilot pozwoli na w pełni automatyczną jazdę nawet po zatłoczonych drogach. Samochody Mercedes-Benz EQS i Klasa S, które zostaną wyposażone w to rozwiązanie w przyszłym roku, będą mogły poruszać się bez nadzoru kierowcy w jedynie w wyznaczonych odcinkach autostrad i to z maksymalną prędkością 60 km/h.

Przeczytaj nasz test: Mercedes S500 W223. Test najnowszego Mercedesa Klasy S. Gwiazda…

Mercedes-Benz jest pierwszym producentem samochodów na świecie, który uzyskał homologację na system autonomicznego poruszania się pojazdów poziomu trzeciego. Do tej pory na rynku dostępny był autopilot poziomu drugiego. Wspierał on kierowcę, pomagając zachować samochód w pasach, czy przyśpieszać i zwalniać. Do tego wszystkiego potrzebny był jednak nadzór kierowcy. Poziom trzeci już tego nie wymaga.

System Drive Pilot już w przyszłorocznych modelach

Nowy system Drive Pilot poziomu trzeciego od Mercedes-Benz jest w pełni zautomatyzowanym autopilotem, który nie wymaga od kierowcy nadzoru. System ten wykorzystuje wiele technologii – radar, kamery schowane w karoserii auta, czujnik LiDAR, mikrofony, które wychwytują samochody uprzywilejowane, czujnik wilgoci oraz system GNSS do lokalizowania samochodu na mapie.

Po włączeniu systemu Drive Pilot przejmuje kontrolę nad autem i zarządza świadomością sytuacyjną. Jego zadaniem będzie poradzenie sobie ze wszystkim niewiadomymi, które mogą pojawić się na drodze. System ten nie będzie działał jednak na każdych drogach, ponieważ będzie stale kontrolowany i monitorowany. Będzie można go wykorzystać jedynie na wcześniej wgranych odcinkach i z maksymalną prędkością 60 km/h.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Jaka odzież na narty w 2022? Garść praktycznych porad

Odzież na narty to przede wszystkim dobrze oddychające i...

Star Wars Squadrons za darmo! Jak odebrać grę?

Star Wars Squadrons za darmo? Tak! Gra, która została...

Jakie gry warto kupić podczas Steam Autumn Sale 2022?

Kolejna duża wyprzedaż steam, a tym razem Steam Autumn...

Brazylia vs Serbia. Canarinhos zaczynają drogę po puchar!

Brazylia jest jednym z głównych faworytów tegorocznego mundialu. Pierwszym...

Czy inwestycja w Bitcoin jest lepsza od złota w 2022 roku?

Rosnąca baza użytkowników, szybko zmieniająca się sieć firm opartych...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!