Męskie kurtki skórzane – jaki model najlepiej wybrać?

Kojarzone z ekskluzywnymi materiałami i kultowym stylem – mowa o męskich kurtkach skórzanych, które od lat królują na ulicach i skutecznie opierają się zmiennym, modowym trendom. Pilotka czy ramoneska to modele, które w swoim szafach mają znawcy stylu i dobrego smaku. Co ważne, dawniej były to kurtki, które nie były dostępne dla każdego z uwagi na swoje bardzo wysokie ceny. Upowszechnienie ekoskóry sprawiło jednak, że obecnie można pozwolić sobie na skórzaną kurtkę, na którą nie trzeba wydawać majątku. Warto wiedzieć, jaki model szczególnie warto mieć w swojej szafie.

Nieśmiertelny klasyk w męskiej szafie

Męskie skórzane kurtki to bardzo charakterystyczny element garderoby, który może zdominować niemal każdą stylizację. To męskie i surowe okrycie sprawia, że ubiór nabiera stylu. Choć przez lata fasony kurtek się zmieniały, to w przypadku kilku kultowych modeli skórzanych, modyfikacje są jedynie kosmetyczne. Za najlepszy przykład może posłużyć ramoneska, inaczej nazywana kurtką motocyklową. Pierwotnie był to model stworzony dla „harleyowców” i wyróżniał się nietypowym skośnym suwakiem, który można rozpiąć jednym ruchem ręki nawet podczas jazdy na motorze. Dziś ten dopasowany model kurtki skórzanej można nosić na co dzień nawet do koszuli. Najlepiej prezentuje się on jednak z wąskimi, ciemnymi dżinsami, t-shirtem i botkami lub sneakersami.

 

Prosta i uniwersalna męska kurtka skórzana

Bardzo popularnym modelem męskiej kurtki skórzanej jest także model cafe racer. Charakteryzuje się on prostą konstrukcją, wysokim kołnierzem łamanym lub noszonym jako stójkę oraz długością do bioder. W przypadku tej kurtki kluczem do stworzenia wyrafinowanej stylizacji jest prostota. Można, więc postawić np. na total look i dobrać do niej spodnie oraz sweter w tym samym kolorze np. czarnym lub zestawić ją z klasycznymi, granatowymi dżinsami czy spodniami chino. Co ważne, jest to model, który powinien być dopasowany do ciała, dlatego bardzo ważne jest dobranie właściwego rozmiaru, tak by kurtka nie była zbyt obszerna.

 

Kultowa skórzana pilotka

Bardzo stylowo prezentuje się także skórzana kurtka pilotka, inaczej nazywana bomberką. Jej korzenie wywodzą się z militarnych koszar i kokpitów samolotów. Skórzana kurtka pilotka charakteryzuje się dość obszernym, ale krótkim krojem, wykończonym ściągaczem. W przypadku pilotek dobrze wygląda ekoskóra zamszowa połączona z kołnierzem obszytym futrem. Ten model kurtki skórzanej to od kilku sezonów modowy hit, który pojawia się na ulicach w różnych, ciekawych zestawieniach. Wśród nich króluje połączenie pilotki z ciemnymi, wąskimi dżinsami i grubym szalem. Pod spód można założyć ciepły sweter lub bluzę, by prezentować się modnie i jednocześnie zapewnić sobie komfort nawet zimą.

 

Skórzana kurtka nie lubi konkurencji

Nosząc skórzaną kurtkę, trzeba pamiętać o kilku prostych zasadach. Podstawowa reguła to w tym wypadku – brak konkurencji.  W praktyce oznacza to, że można pozwolić sobie na akcesoria i buty ze skóry, jednak spodnie czy inny element garderoby z tego materiału, zestawiony z kurtką skórzaną, będzie tworzył przerysowaną stylizację. Co ważne, nie trzeba bać się łączyć skórzanej kurtki z bardziej eleganckimi elementami garderoby. Bardzo stylowo prezentuje się np. ramoneska noszona z białą koszulą i krawatem typu śledź. Z kolei, kurtka bomberka może całkowicie odmienić wygląd zwykłych dżinsów i t-shirtu. Wystarczy dobrać do tego zestawu okulary przeciwsłoneczne typu pilotki, by stworzyć look niczym z filmu „Top Gun”.

 

Zimowe męskie kurtki skórzane

Choć męskie kurtki skórzane są bardzo często wybierane jako okrycia przejściowe, to obecnie wiele marek np. sklep internetowy Denley: https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_Kurtki-meskie_Kurtki-skorzane-357.html, ma w swojej ofercie modele do noszenia zimą. Takie kurtki są najczęściej wykonane z ekoskóry i jednocześnie mają ciepłe wypełnienie, które chroni przed mroźną pogodą i zimnem. Dodatkowo przed wiatrem i niskimi temperaturami osłania wysoki kołnierz. Wybierając taką kurtkę na zimę, warto dobrać taki fason, który umożliwi noszenie pod spodem ciepłej bluzy i swetra. Co ważne, nie trzeba wydawać na takie okrycie majątku, jak w przypadku ekskluzywnych modeli wykonanych z naturalnych skór np. bydlęcych, cielęcych czy końskich. Ekologiczne tkaniny są trwałe, wytrzymałe, wygodne i przystępne cenowo.

 

Artykuł zewnętrzny.

1 - ilość komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama